Pit Bike na krytych halach to alternatywa poza sezonem

Jeżeli nie możecie doczekać się wiosny, a tęsknota za dwoma kółkami nasila się z dnia na dzień, to może czas poszukać alternatywy? Okazuje się, że to wcale nie jest trudne. Ekipa MX Otopit Toruń pokazuje jak świetnie bawić się i trenować zimą.

Fot. pitbikers.pl

Oczywiscie wszystko za sprawą małych, dwóch kółek. Pit Bike to niewielki motocykl o wysokości siedzenia od 60 do 85 cm i stosunkowo dużej mocy. Najmniejsze maszyny YCF 50 wyposażane są nawet w boczne kółka! Dzięki temu swoją przygodę z motocyklami mogą zaczynać nawet kilkulatkowie. Ale sprzęty są również wykorzystywane w celach treningowych przez zawodników i motocyklistów drogowych. Podczas zimowych treningów można nie tylko świetnie się bawić, ale i wiele nauczyć.

Fot. pitbikers.pl

– “Możliwość treningu na pit bike to świetna alternatywa dla dużych motocykli. Każdy kto próbował swoich sił na małych dwóch kółkach wie, że jest to wymagający, techniczny trening. Przy niewielkim nakładzie kosztów, w bezpiecznych warunkach i co najważniejsze również zimą możemy kontynuować naszą motocyklową przygodę” – mówi Marek Szkopek, trener motocyklowy i mistrz Polski oraz Europy klasy supersport.

Fot. pitbikers.pl

“Kolejny aspekt to oswajanie z motocyklami dzieci, a jeżdżą już nawet trzy i czterolatkowie. Dzieci, które nigdy jeszcze nie jeździły na motocyklu mają problem z odkręcaniem manetki gazu. Oczywiście wraz z treningiem coraz częściej tę manetkę podkręcamy i widać efekty nauki. Ale najważniejsze jest samo obycie z motocyklem, przyspieszanie, hamowanie, coraz płynniejsza jazda. Ważne by od małego łapać dobre nawyki, to później zaprocentuje” – dodaj trener.

Fot. pitbikers.pl

Jak zaznacza Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń, nie ma co czekać na wiosnę. Zimą fun jest jeszcze większy. Bo kiedy jedni narzekają na brak słońca i zimno, inni działają. Podobno niedziela to idealny dzień, by spędzić go z rodziną. Dlatego nie ma ma czym się zastanawiać, wpadajcie na trening do Chojnic.

Fot. pitbikers.pl

Najbliższe zimowe treningi odbędą się w niedziele: 21 i 28 stycznia na hali gokartowej Campol Extreeme w Chojnicach. Jazdy zaczynają się o godz. 9:00. Udział mogą wziąć zarówno osoby ze swoim sprzętem, jak i bez. Na obu treningach będzie można wypożyczyć motocykle pit bike, po wcześniejszej rezerwacji. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Fot. pitbikers.pl
%d bloggers like this: