Smutny motocyklista w styczniu? Mamy sposób na przegonienie zimowej nudy!

Zapomnij o sypiącej iskry szlifierce kątowej, regulacji luzów zaworowych i innych pracach warsztatowych podczas najzimniejszych miesięcy roku. Zamiast tego rozkoszuj się sześcioma relaksacyjnymi minutami filmu, na którym można podejrzeć proces budowy motocyklowego koła. Możesz zrobić je sam. Potrzebujesz wyłącznie… papieru, kawałka sznurka i pincety.

Yamaha YA-1. Fot. global.yamaha-motor.com

Może brzmi to zabawnie, ale to nie żart, a najnowszy projekt będący wynikiem kooperacji Yamahy i firmy Papercraft, który umożliwia budowanie papierowych modeli motocykli.

Yamaha YA-1. Fot. global.yamaha-motor.com

W zeszłym roku przypadła dwudziesta rocznica firmy Papercraft, która zadebiutowała w 1997 roku papierowym modele V-Maxa. Co najlepsze, modele można pobrać bezpłatnie, następnie wydrukować, wyciąć i złożyć. Potrzebujesz jedynie kleju i anielskiej cierpliwości.

Yamaha YA-1. Fot. global.yamaha-motor.com

W ciągu dwóch dekad działalności modele Papercraft stawały się co raz bardziej złożone, a teraz Yamaha postanowiła prześcignąć wszystko, co do tej pory widzieliśmy, prezentując doskonałą replikę modelu YA-1 z 1955 roku.

Yamaha YA-1. Fot. global.yamaha-motor.com

Użytkownik musi jedynie wydrukować poszczególne elementy w sugerowanej skali, pracowicie złożyć i skleić całość, dzięki czemu uzyska 50-centymetrowy, niesamowicie szczegółowy model.

Yamaha YA-1. Fot. global.yamaha-motor.com

Poniższy film ilustruje nowy pomysł – szprychowe koła, które są udostępnione w specjalnej wersji modelu. Dla miej wyrobionych modelarzy istnieje wersja „standardowa” z papierowymi szprychami.


YA-1. Źródło: YouTube, Yamaha Motor Global

Jeśli masz dość wolnego czasu i cierpliwość mistrza Zen, nie wspominając o nadludzkiej precyzji, to możesz pobrać YA-1 (i wszystkie pozostałe modele Yamaha Papercraft z poprzednich lat) całkowicie za darmo tutaj. Miłej zabawy!

%d bloggers like this: