Automat, który zamiast coli i batonów sprzedaje akumulatory do skutera? To pomysł Hondy

Akumulator, który można wymienić w każdym automacie, na stacji benzynowej, albo w Biedronce? To prosty i genialny pomysł, który likwiduje problem z długim ładowaniem baterii w elektrycznych pojazdach.

PCX Electric. Fot. Honda

Honda chce, aby proces wymiany akumulatora był łatwy, prosty i bardzo tani. Do tej pory idea standaryzacji jakoś umykała twórcom tych pojazdów i każdy ciągnął rzepkę w swoją stronę. Ruch Hondy ma sens, bo jeśli tokijskiej firmie udał się ustanowić standard, który zyska na popularności, to inni producenci będą musieli w przyszłości płacić za możliwość korzystania z systemu. Mówiąc inaczej, gra jest warta świeczki.

PCX Electric. Fot. Honda

W październiku ubiegłego roku firma ujawniła swój skuter PCX Electric z dwoma wymiennymi bateriami pod siedzeniem, natomiast aktualnie pokazano, w jaki sposób te akumulatory – nazwane Mobile Power Packs – mogą zostać udostępnione innym urządzeniom. Chodzi na przykład o pojazdy ATV, a konkretnie czterokołowy buggy 3E-D18.

Automat do akumulatorów. Fot. Honda

Oczywiście w przyszłości pojazdów używających ustandaryzowanych źródeł zasilania może być więcej. Możliwe są również wariacje tych baterii, podobnie jak to ma miejsce obecnie ze „zwykłymi” bateriami, np. AA lub AAA. Według Hondy sprzedaż całkowicie naładowanych ogniw może być zautomatyzowana i banalnie prosta. Specjaliści Hondy opracowali już nawet taki automat.

Czy pomysł Hondy ma szansę na sukces?

%d bloggers like this: