Turbodoładowany Indian Super Scout? To możliwe!

Super Scout został zbudowany w zeszłym roku przez Andersa Lundgrena i Lasse’a Sundberga. Motocykl powstał w hołdzie dla szwedzkiego współzałożyciela firmy Indian – Oscara Hedstorma. Motocykl wyposażony jest w chodzone płynem turbo Garret 24, które finalnie zwiększa moc do 150-200 KM na tylnym kole.

Fot. Indian Motorcycle

„Chcieliśmy zbudować motocykl, który byłby związany z historią Indiana na torze, a jednocześnie dotyczył ery nowych technologii, którą firma reprezentuje dzisiaj” – powiedział Anders Lundgreen. „Model Scout był idealnym wyborem, natomiast nazwa Super Scout została użyta, aby uczcić stare modele Scouta, które na torach były prawie nie do pokonania” – dodał Anders.

Fot. Indian Motorcycle

Silnik, pompa paliwa, reflektor i dźwignia zmiany biegów zostały wzięte z nowego Scouta, ale większość pozostałych elementów wykonano na zamówienie. Trzyczęściowa rama to efekt pracy Lasse Sundberga i była jednym z największych wyzwań, jakie postawili przed sobą konstruktorzy niezwykłego Indiana.

Fot. Indian Motorcycle

Układ wydechowy wykonano ze stali nierdzewnej i zamontowano w taki sposób, aby maksymalnie wpasowywał się w obrys motocykla i nie kolidował ze smukłą sylwetką maszyny.

Fot. Indian Motorcycle

Pomimo wyglądu retro, na pokładzie obecna jest również zaawansowana elektronika, czyli programowalny moduł ECU, bezkluczykowy system zapłonu, łączność Bluetooth do monitorowania danych z silnika – strojenie można wykonać za pomocą iPada.

Fot. Indian Motorcycle

Inne wykonane na zamówienie części to m.in. zbiornik paliwa, który jest stylizowany na Indiana rocznik 1920.Wewnątrz baku kryje się elektronika, natomiast prawdziwy zbiornik paliwa został zamontowany pod siodłem.

Fot. Indian Motorcycle

Reflektor pochodzi z modelu Indian Scout, tyle światło do LEDy, chłodnica została wymontowana z Hondy CRF450, natomiast przednie zawieszenie to stary system W&W, który dodaje konstrukcji więcej klimatu retro.

Fot. Indian Motorcycle

Oczywiście motocykl nie jest na sprzedaż, istnieje tylko w jednym egzemplarzu. Może amerykańska firma powinna zainteresować się tym ciekawym projektem?

%d bloggers like this: