Kawasaki wraca do pomysłu futurystycznego motocykla Concept J?

W 2013 roku firma Kawasaki zaprezentowała radykalny projekt Concept J podczas Tokyo Motor Show. Była do kombinacja czterokołowca, który może transformować się w motocykl przypominający jednoślady z filmu pt. „Tron”.

Fot. Kawasaki

Chodzi po prostu o to, aby maszyna mogła zmieniać geometrię ramy dostosowując pojazd do różnych warunków jazdy, na przykład szybkiego przemieszczania się po autostradzie lub wygodnej jazdy w wielkomiejskich węzłach ulic.

Fot. Kawasaki

To było dziwne, dlatego pomysł Kawasaki jakoś nie nabierał rozpędu. Oczywiście „zieloni” prezentowali swój prototyp na różnych imprezach i targach motocyklowych, ale nic więcej z tego nie wynikało – kolejna ciekawa koncepcja w morzu ciekawych koncepcji.


Kawasaki | New Heights (J Concept). Źródło: YouTube, KawasakiUSA

Czy nowy zwiastun Kawasaki to coś więcej niż następna zajawka? Dlaczego Kawasaki dokucza nam teraz Conceptem J, cztery i pół roku po debiucie? Czy inżynierowe firmy wreszcie pracują nad tym pomysłem? A może Kawasaki po prostu chce nam przypomnieć, że jest niesamowitą firmą, podobnie nowatorską jak Yamaha oraz Honda i ich motocykle z SI?

%d bloggers like this: