Harley-Davidson rejestruje dwa nowe znaki handlowe!

Według portalu motocyklowego Cycle World, Harley-Davidson ubiega się o kolejne dwa znaki handlowe. Amerykańska firma skorzystała z pośrednictwa brytyjskie firmy Mathys & Squire LLP, która zajmuje się sprawami związanymi ze znakami towarowymi H-D Europe od 1996 roku. Dwie nowe nazwy, które rejestruje Harley-Davidson, to „48X” oraz „Pan America”.

Podobnie jak w przypadku nazwy „Bronx”, Harley-Davidson odmawia obecnie komentarzy i nie zdradza żadnych szczegółów na temat nowych motocykli. Tymczasem pozostają nam tylko spekulacje. W przypadku „Bronxa” podejrzewamy, że może to być model w stylu cafe racera lub kolejny bobber, głównie dlatego, że wciąż mamy modę na motocykle z tej rodziny, a ponadto styl ten pasuje również do H-D oraz nieco zadziornej nazwy.

Foto: Harley-Davidson

„Pan American” sugeruje raczej turystyka, który byłby w stanie poradzić sobie w nieco trudniejszych okolicznościach. Harley-Davidson wciąż nie ma takiego motocykla. Gdyby jeszcze miał nieco mniej chromu, to mógłby być hit. Warto dodać, że poza sławnym liniami lotniczymi, nazwą Pan-American określa się również autostradę panamerykańską, czyli sieć szybkich dróg łączących większość krajów Ameryki Południowej. Czyli mamy przygodę, długie trasy, egzotykę i karnawał w Rio. Czego chcieć więcej?

„48X” znacznie trudniej zinterpretować, ponieważ nazwa może dotyczyć kolejnego wariantu modelu Forty-Eight, lub być zwiastunem zupełnie innego modelu „X”, na przykład jakiegoś ADV. Czy terenowy Harley to szalony pomysł?

Harley-Davidson Street Rod 2017. Foto: Harley-Davidson

W tej chwili wydaje nam się to niemożliwe, ale przecież gigant z Milwaukee zapowiedział aż 100 nowych motocykli, które mają pojawić się w ciągu najbliższej dekady. Nie może chodzić wyłącznie o modyfikacje dotychczasowego parku maszyn, łączenie rodzin, jak to było w przypadku Softaili i Dyna.

Harley-Davidson jest firmą z tradycjami, ale musi iść z duchem czasu. Poza tym, starczy spojrzeć na aktualne trendy, na przykład model R 1200 GS, który obecnie jest najlepiej sprzedającym się jednośladem BMW Motorrad. Harley-Davidson na pewno zazdrości Niemcom tego sukcesu.

%d bloggers like this: