Supersamochód konta motocykl. Stawiasz na Hondę NSX czy Hondę Fireblade?

Wyścig dwóch bardzo szybkich modeli Hondy musi budzić emocje, a tym bardziej walka pomiędzy pojazdem czterokołowym i dwukołowym. Na który byście postawili?

Pierwszym uczestnikiem rywalizacji jest Honda NSX sprzedawana w Stanach Zjednoczonych jako Acura NSX. To obecnie najbardziej zaawansowany technologicznie produkt japońskiego producenta.

Honda NSX. Fot. materiały prasowe

Samochód wyposażony jest w 3,5 litrowy silnik benzynowy V6 współpracujący nie z dwoma, ale z trzema silnikami elektrycznymi – dwoma z przodu i jednym na tylnej osi, o łącznej mocy 573 KM (427 kW). Moc do kół przekazuje dziewięciostopniowa, automatyczna skrzynia biegów.

Przeciwnikiem supersamochodu jest Honda CBR1000RR 2017 – w rzeczywistości najlżejszy, najmocniejszy i najszybszy motocykl CBR1000, jaki kiedykolwiek wyprodukowała Honda. Na pokładzie znajduje się litrowy, rzędowy silnik chłodzony cieczą, o mocy 189 KM (141 kW) i 114 Nm momentu obrotowego. CBR1000RR osiąga 100 km/h w zaledwie 2,6 s. Moc hamowania motocykla zapewniają ogromne hamulce Brembo. Dla porównania NSX oficjalnie potrzebuje aż 2,9 s., aby rozpędzić się do 100 km/h.

Honda Fireblade. Fot. materiały prasowe

Biorąc pod uwale powyższe fakty, mogliśmy spodziewać się, że oba pojazdy stoczą wyrównany pojedynek. Mimo wszystko, zwycięzca jest dla nas zaskoczeniem. Istnieje jednak bardzo proste wytłumaczenie, dlaczego jeden z najszybszych motocykli na świecie nie był w stanie prześcignąć… jednego z najbardziej przeciętnych supersamochodów na rynku.

Jeśli przyjrzeć się bliżej, wyraźnie widać spóźniony refleks motocyklisty, co przekłada się na resztę wyścigu. NSX potrzebuje 10,8 s. na pokonanie dystansu ¼ mili, natomiast Fireblade aż 11,2 s.


Honda NSX vs Honda CBR1000RR. Fot. TouTube, carwow

%d bloggers like this: