Futurystyczny wygląd miejskiego skutera. Ujet pojawi się na rynku już latem

Co roku w styczniu na targach Consumer Electronics Show zbierają się światowe firmy technologiczne, aby zaprezentować najnowsze osiągnięcia i produkty. Choć to przede wszystkim targi technologiczne, podczas każdego CES pojawia się wiele produktów związanych z motocyklami lub nowe konstrukcje jednośladów. To podczas zeszłorocznego CES Honda zaprezentowała swój słynny, samobalansujący motocykl.

W bieżącym roku jedną z największych atrakcji przyciągających gości okazał się elektryczny skuter Ujet, który powstał w Luksemburgu. Zasilanie Ujeta stanowią dwa oddzielne zestawy akumulatorów, jeden umożliwia przejechanie ok. 110 kilometrów, natomiast drugi ok. 140 kilometrów. 250 kilometrów zasięgu dla elektrycznego pojazdu miejskiego to całkiem dobry wynik.

Fot. Ujet

Futurystyczny Ujet może pochwalić się jedynie 5,5 KM mocy wyjściowej, ale to przecież nie jest jednostka, która ma być demonem szybkości i przyspieszenia. Przy masie własnej 100 kg Ujet może rozpędzić się do ok. 50 km/h.

Najciekawsze rozwiązania zastosowane w elektrycznym motorowerze nie dotyczą jednak jego osiągów, a technologii. Skuter ma wbudowaną kamerkę, dwa oddzielne porty USB, GPS oraz Bluetooth. Ta ostatnia funkcja umożliwia sparowanie skutera ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji, natomiast dzięki wykorzystaniu łączności WiFi i 4G użytkownicy mogą monitorować stan naładowania baterii, lokalizację GPS, a nawet mają możliwość zdalnego wyłączenia zapłonu na wypadek kradzieży jednośladu.

Fot. Ujet

Równie ciekawie prezentuje się design skutera. Klienci mogą wybrać jeden z dwóch wzorów siedzeń i zdecydować się na któryś z pięciu wariantów kolorystycznych. Jedyną wadą Ujeta jest brak przestrzeni bagażowej, ponieważ pod siedziskiem znajdują się wspominane akumulatory.

Ujet pojawi się na rynku już latem 2018 roku. Elektryczny skuter nie będzie tani, jego cena wyniesie ok. 10 tys. dolarów (ok. 40 tys. złotych).

%d bloggers like this: