Wypłynęły nowe wieści o modelu Bronx ze stajni Harleya-Davidsona

Znak towarowy Bronx to prawdopodobnie przyszła nazwa motocykla miejskiego. Według Nasdaq.com gigant z Milwaukee przygotowuje się do ataku na pokolenie Y, czyli „milenialsów”. W ten sposób określa się pokolenie wyżu demograficznego z lat 80. I 90 XX wieku. To dla tych odbiorców konieczny jest nowy motocykl. Przynajmniej według Harleya.

Foto: Harley-Davidson

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Harley ogłosił plan wprowadzenia ponad 100 (!) nowych modeli w ciągu najbliższych 10 lat. Jeśli rzeczywiście chciałby dotrzymać słowa, musi ostro działać. Gigant złożył już wniosek o rejestrację znaku i nazwy „Bronx” oraz „Harley-Davidson Bronx” w amerykańskim urzędzie patentowym (USPTO), co zdaniem komentatorów wskazuje, że nazwa będzie używana do czegoś ważniejszego niż linia odzieży lub akcesoriów.

Zgodnie z zasadami obowiązującymi w amerykańskim urzędzie patentowym, wnioskodawca ma 36 miesięcy na wykorzystanie znaku po jego zatwierdzeniu. Oznacza to, że jeśli Bronx ma zostać użyty w odniesieniu do nowej maszyny, prawdopodobnie zobaczymy motocykl wcześniej niż później.

Oczywiście Harley-Davidson nadal odmawia komentarzy w powyższej sprawie. Czy jeśli się pojawi, Harley-Davidson Bronx zatrzyma spadek sprzedaży marki z Milwaukee?

%d bloggers like this: