Motorynka Johna Lennona trafiła na aukcję. Masz wolne 140 000 zł?

Już w marcu na aukcję trafi kawałek historii rock’n’roll na dwóch kółkach. Chodzi o Hondę Z50A K1 z 1969 roku. „Monkey bike” wyposażony jest silniczek o pojemności 49 cm3. To maleństwo należało do lidera The Beatles w latach 1969 do 1971.

Fot. materiały prasowe

Lennon używał Hondy do jeżdżenia po ogromnej posiadłości Tittenhurst Park, która znajduje się pomiędzy Ascot w hrabstwie Berkshire a Windsorem. Tittenhurst Park był domem Johna Lennona i Yoko Ono od końca 1969 do sierpnia 1971 roku, a następnie Ringo Stara i jego rodziny.

W 1971 roku, czyli w czasie gdy Lennon przeniósł się do Nowego Jorku, artysta sprzedał małą Hondę Henry’emu Grahamowi, który w tym samym roku znalazł na nią nowego nabywcę, niejakiego Johna Haringtona – w którego rękach mini motocykl pozostaje do dziś.

Fot. materiały prasowe

Przez blisko pół wieku Harington, który mieszka w Hook w Hemprishire, wypożyczał i prezentował Hondę na licznych zlotach i imprezach. Według licznika, motorek ma przejechane 1,467 mil.

Honda zostanie wystawiona na aukcji zorganizowanej w National Motorcycle Museum przy Coventry Road w Bickenhill. Licytacja rozpocznie się 4 marca 2018 roku. Honda jest niemal w całości oryginalna i oczywiście w dobrym stanie technicznym.

Fot. materiały prasowe

Warto dodać, że to nie pierwszy jednoślad Lennona, który pojawił się na aukcji. W 2008 roku zlicytowana została Honda 160Z, która należało do Lennona, a później do Ringo Starra. Motocykl został wystawiony za 8 000 funtów, natomiast ostatecznie osiągnął cenę 30 000 funtów.

Ciekawe za ile zostanie sprzedana Honda Z50A K1? Specjaliści z domu aukcyjnego uważają, że 30 000 funtów jest pewne.

%d bloggers like this: