Program Moto Centrum “Pomaganie Przez Naprawianie” to ważna inicjatywa

Z początkiem stycznia 2018 roku program Pomaganie Przez Naprawianie wchodzi w trzeci rok działalności. Przez dwa lata Moto Centrum pomogło ośmiu fundacjom pożytku publicznego działającym na terenie województwa pomorskiego.

Fot. motocentrum.pl

W ostatnim roku Program Pomaganie Przez Naprawianie wspierał fundację Pomorze Dzieciom, która zapewnia śmiertelnie chorym dzieciom bezpieczny pobyt w rodzinnym domu w ostatnim okresie ich życia. Sprzęt, który udało się zakupić pomaga personelowi medycznemu fundacji w codziennej pracy i sprawowaniu prawidłowej opieki nad małymi pacjentami.

W drugim kwartale beneficjentem programu została fundacja Dr Clown, która codziennie niesie uśmiech chorym dzieciom w gdańskich szpitalach. Pomaga, pociesza i wciąga w zabawę żeby chociaż na chwilę przegonić troski i smutki związane z pobytem w szpitalu z dala od bliskich.

Fot. motocentrum.pl

Kolejną organizacją, z którą nawiązano współpracę, była Fundacja z Pompą. Fundację powołali do życia rodzice, którzy towarzyszyli bądź nadal towarzyszą swoim dzieciom w walce z chorobą nowotworową. W związku z tym, że na oddziale brakowało sprzętu niezbędnego do terapii – między innymi: pomp infuzyjnych, kardiomonitorów, sprzętu jednorazowego użytku do cewników centralnych, środków dezynfekcyjnych, a nawet pościeli i prześcieradeł, rodzice postanowili na własną rękę pomóc lekarzom i pielęgniarkom starając się o sprzęt, aby życie kolejnych małych pacjentów i ich rodziców uczynić znośniejszym w tych niełatwych okolicznościach.

Ostatnią, choć nie mniej ważną fundacją jest KrewAktywni. Stowarzyszenie KrewAktywni powstało z potrzeby pomagania innym. Tworzą je ludzie, dla których drugi człowiek to nieoceniona wartość, dla której chcą poświęcać swój czas. Działalność ta opiera się w dużej mierze na promocji honorowego krwiodawstwa, a także na prowadzeniu akcji rejestrowania potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Nowy kwartał oznacza kolejne wyzwania. Program Pomaganie przez Naprawianie będzie wspierał Gdańską Fundacją Korczaka prowadzącą Dom im. J.Korczaka – Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna w Gdańsku, o działalności której więcej przeczytacie tutaj.

%d bloggers like this: