Akcja z Ducati to nie koniec. Wadliwe systemy Brembo trafiły też do innych marek

Okazuje się, że nie tylko osiem tysięcy motocykli Ducati zostało wyposażonych w Brembo z potencjalną usterką. Włoski producent systemów hamulcowych z Curno wydał oficjalne ostrzeżenie w sprawie potencjalnej usterki swoich produktów. Dokładna liczba felernych modeli i marek nie jest jeszcze znana. W USA sprawa dotyczy Aprilia Tuono i RSV4.

Fot. Ducati

Problem stanowi radialny cylinder PR16. Najwyraźniej tłoczek w cylindrze może spowodować pęknięcie i doprowadzić do awarii hamulca przedniego. Dzieje się tak dlatego, że wadliwy tłok został wykonany z tworzywa sztucznego, którym jest siarczek polifenylenu. Jeśli będzie nadmiernie wykorzystywany na torze wyścigowym lub po prostu obciążony, może pęknąć.

W ramach akcji producent wymieni plastikowy element na aluminiowy. W tej chwili wiadomo jedynie, że wiele motocykli o sporych osiągach, czyli głównie sportowych, może wymagać wycofania w celu naprawy. Chodzi o takie marki jak Aprilia, Ducati, KTM, Triumph, itd.

W przypadku Aprili chodzi o modele RSV4 z 2016-17 oraz Tuono 1100 wyprodukowane w 2017 roku. Łącznie jest to 1800 egzemplarzy z USA.

%d bloggers like this: