Na motocykl ubieraj odpowiednie ciuchy! Mocna kampania wideo dla młodych motocyklistów

Rządowa organizacja Highways England prowadzi w Wielkiej Brytanii kampanię na rzecz ochrony młodych motocyklistów. Jeden z etapów akcji opiera się na krótkim, prowokującym do refleksji wideo.

Młodzi motocykliści zostają 2,5 razy częściej zostać ranni niż starsi i bardziej doświadczeni użytkownicy jednośladów. W akcji Highways England chodzi o uświadomienie młodszym motocyklistom, że specjalna odzież rzeczywiście chroni ich życie i zdrowie.

Fot. YouTube, Highways England

Cena każdej sztuki odzieży motocyklowej, która wisi w specjalnym „sklepie”, to jednocześnie koszty jakie ofiara poniesie w przypadku brak zabezpieczenia. Chodzi nie tylko o samo zdarzeni ale również konkretne urazy jak roztrzaskana miednica, częściowy paraliż i przykładowo dwa tygodnie spędzone a oddziale intensywnej terapii. Metki odzieży poszarpanej w wypadkach mają takie właśnie informacje zamiast cen. To działa na wyobraźnię.

Highways England podaje także statystyki. Ponad 2500 młodych kierowców jednośladów z Anglii zostało w zeszłym roku zabitych lub rannych. Według rządowych danych młodzi kierowcy stanowią jedynie 15% motocyklistów, ale uczestniczą w 38% zdarzeń drogowych, które kończą się obrażeniami lub śmiercią.


Distressed. Źródło: YouTube, Highways England

Kampania zachęca do używania specjalnych spodni, kurtek, dobrej jakości kasków, rękawic i obuwia, które mogą znacznie zminimalizować obrażenia.

%d bloggers like this: