Jest już najnowszy zwiastun gry o szalonych wyścigach TT na wyspie Man

Najbardziej niebezpieczne uliczne wyścigi motocyklowe na świecie mają złą sławę za sprawą licznych, często śmiertelnych wypadków uczestników rajdów. Isle of Man Tourist Trophy to legenda, której co roku próbują sprostać śmiałkowie z całego świata i niestety wielu przegrywa nie tylko wyścig, ale również życie. TT błyszczy nazwiskami wielkich zwycięzców, ale w cieniu triumfu leży 250 motocyklistów, którzy zginęli podczas zmagań.

Fot. TT Isle of Man – The Siren Trailer

Śmiertelnych przypadków jest wyjątkowo dużo, bo zwykła szosa ograniczona kamiennymi murami i drutem kolczastym, to nienajlepsze miejsce, aby ścigać się na motocyklach, które bez problemu mogą rozpędzić się do 300 km/h. Z drugiej stron udział w TT dostarcza podobno wrażeń, które zostają w człowieku do końca życia i zmieniają sposób postrzegania świata. Za tę nirwanę motocykliści godzą się na taniec ze śmiercią. Poza tym, chwała zwycięzców przecież nigdy nie przemija.

TT Isle of Man – The Siren Trailer

Czy zwykli śmiertelnicy mogą przekonać się, jak to jest, gdy pokonuje się Snaefell Mountain Course z niesamowitą prędkością? Gra komputerowa pt. TT Isle of Man: Ride on the Edge w pewnym stopniu to umożliwi. Tytuł opracowało francuskie studio Kylotonn Games. Przez 25 lat, do połowy lat 70. wyścigi na wyspie Man były częścią Motocyklowych Mistrzostw Świata, organizowanych przez federację FIM. Na skutek kontrowersji związanych z bezpieczeństwem zawodów, w 1977 roku impreza wypadła jednak z kalendarza Mistrzostw.

TT Isle of Man – The Siren Trailer

Na potrzeby gry TT Isle of Man: Ride on the Edge wiernie odtworzono będący areną imprezy tor wyścigowy o nazwie Mountain Course. Trasa o długości 37 mil (ok. 60 kilometrów) przebiega w całości na publicznych drogach wyspy, które na czas zawodów są wyłączane z ruchu.


TT Isle of Man – The Siren Trailer. Źrodło: YouTube. Bigben Games

Dzięki oficjalnej licencji imprezy, uzyskanej na mocy umowy z Rządowym Departamentem Rozwoju Ekonomicznego Wyspy Man, w grze znajdziemy także realnie istniejących motocyklistów wraz z ich drużynami oraz wykorzystywanymi przez nie maszynami. Premiera zaplanowana jest na marzec 2018 roku. Gra pojawi się na PC, PS4 i Xbox One.

%d bloggers like this: