Sukces wypożyczalni skuterów w Warszawie. Nadszedł czas na kolejne miasta?

Od kilku miesięcy w Warszawie można wypożyczać skutery na minuty. Firma Jeden Ślad ma obecnie flotyllę ponad 100 elektrycznych skuterów. System jest prosty. Wystarczy ściągnąć aplikację, zarejestrować się w systemie i już można wybrać pojazd znajdujący się najbliżej lokalizacji.

Fot. Jeden Ślad

Rezerwacja on-line jest ważna 15 minut, a więc w tym czasie należy pojawić się przy stacji i odebrać skuter. Stawka za minutę to 69 groszy. Zasięg maszyn zależy od jest stanu i pojemności akumulatorów, dlatego waha się od 50 do 200 kilometrów.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, w związku z czym Jedne Ślad planuje kolejne inwestycje. Na początek usługa ma pojawić się w następnym mieście, a konkretnie stolicy Wielkopolski. Nie wiadomo jeszcze, kiedy konkretnie poznaniacy będą mogli wypożyczać skutery od Jeden Ślad (w mieście działa już podobna usługa w ofercie firmy Blinkee). Aktualnie spółka Jeden Ślad aktywnie poszukuje nowych inwestorów. W tym celu korzysta między innymi z platformy crowdfundingowej CrowdWay.pl.


Rozwój spółki JedenŚlad. Źródło: YouTube, CrowdWay.pl

Mówiąc inaczej, każdy może stać się udziałowcem i inwestorem spółki. Jeden Ślad potrzebuje na rozwój 900 tys. złotych. Do tej pory udało się zabrać nieco ponad 164 tys. złotych. Akcja kończy się 31 grudnia 2017 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie akcji w crowdway.pl.

%d bloggers like this: