10 najlepszych prezentów dla 5-letniego motocyklisty

Zarażanie młodych umysłów własną korbą to jeden z przywilejów i przyjemność bycia rodzicem. Jeśli chcesz wychować swojego potomka na wiernego fana dwóch kółek, powinieneś zacząć jak najwcześniej. Oto nasza lista prezentów, którym malec się nie oprze, a przy okazji stanie się kolejnym przypadkiem uzależnionym od motocykli. Czy to nie wspaniałe?

1. Harley do samodzielnego złożenia

Ta zabawka również uczy, ponieważ malec może „zbudować” swój własny motocykl, a nawet dwie różne wersje maszyny. W zestawie znajduje się działająca wkrętarka elektryczna, oczywiście niskonapięciowa, skonstruowana specjalnie dzieci i absolutnie bezpieczna. Zestaw posiada certyfikat bezpieczeństwa ASTM.

Fot. amazon.com

Po złożeniu motocykla maszyna generuje efekty świetlne i dźwiękowe, dlatego warto szybką ją rozmontować i niech się dzieciak męczy jeszcze raz, jeśli chce ponownie usłyszeć i zobaczyć te efekty. To okrutne, ale takie jest życie. Fajna, kreatywna zabawka rozwijająca wyobraźnię, umiejętności manualne i zmuszająca do myślenia.

Cena 22.95 dol. Zabawkę można kupić pod tym adresem.

Fot. amazon.com

2. Policyjny bujak

Kiedy byłem dzieckiem miałem tylko bujanego konika bez głowy. No, ale czasy się zmieniają. Jeżeli chcesz wychować małego policjanta, dobrym pomysłem jest zakup bujaka, który jest dziecięcą wersją policyjnego motocykla. To oczywiście zabawka dla bardzo małych dzieci.

Fot. mall.pl

Policyjny motocykl marki Little Tikes jest zarazem bujakiem interaktywnym, co oznacza, że po przekręceniu kluczyka wydaje prawdziwe dźwięki uruchamianego silnika. Twoje dziecko może również włączyć dźwięk policyjnej syreny oraz światła ostrzegawcze. Mówiąc inaczej, po 5 minutach policyjnego pościgu prawdopodobnie zwariujesz. Super zabawka, chociaż trochę straszna.

Cena 154 zł. Zabawkę można kupić pod tym adresem.

Fot. mall.pl

3. Motocykl dla małego majsterkowicza

Kolejny jednoślad, który wymaga myślenia i samodzielnego złożenia. To zabawka przeznaczona dla jeszcze mniejszych szkrabów, dlatego zamiast elektrycznego wkrętaka w zestawie znajduje się plastikowy śrubokręt i klucz francuski.

Fot. ebay.com

Ten motocykl przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. To już prawie mężczyźni, więc najwyższy czas, żeby rozpalić w nich motocyklową pasję. Zabawkę zaprojektowano w taki sposób, aby rozwijała inteligencję, wyobraźnię i kreatywność dziecka, a także umiejętności praktyczne. Tak jak w życiu, trzeba się namęczyć, żeby złożyć sobie motocykl.

Cena 3.48 dol. Zabawkę można kupić pod tym adresem.

Fot. ebay.com

4. Drewniany motor na biegunach

Bardzo klasyczna rzecz, dla zwolenników naturalnych materiałów. Producent reklamuje swój produkt w ten sposób: „Wspaniały drewniany motor na biegunach wykonany z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły. Mercedes wśród motocykli”. Pozostaje nam wierzyć na słowo. Bujak jest stabilny dzięki dużym i szerokim płozom, polecany dla dzieci od 18 miesiąca życia.

Fot. Bajo

Firma BAJO dokłada starań, aby w każdej produkowanej przez nią zabawce był choć jeden element naturalnego, niemalowanego drewna. Podobno robi to po to, by dziecko mogło poczuć jego naturalne ciepło. W procesie produkcji używane są wyłącznie nietoksyczne, atestowane farby bazujące na naturalnych składnikach, zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej oraz normami przewidzianymi w USA. Ponadto zabawki produkowane są w Polsce.

Cena: 715 zł. Zabawkę można kupić pod tym adresem.

Fot. Bajo

5. Silnik motocyklowy do montażu

Wspaniała zabawka dla przyszłego mechanika w salonie Harleya-Davidsona lub Indian. Klasyczny V2 składający się z dwudziestu elementów do złożenia. Po połączeniu wszystkich zębatek i pozostałych części za pomocą dostarczonych kluczy, silnik można nawet odpalić i posłuchać jego warkotu.

Fot. amazon.com

Genialna zabawka przeznaczona dla chłopaków od trzeciego roku życia, którzy już mają smykałkę do techniki. Starsi goście, tacy 5-letni, też będą zadowoleni. W komentarzach wyczytałem, że dla 12-latka ten silnik okazał się zbyt „dziecinny”, czyli granica wieku to pewnie około 8-9 lat.

Cena: 24.99 dol. Zabawkę można kupić pod tym adresem.

Fot. amazon.com

6. Motocykl LEGO

W naszym małym zestawieniu nie mogło zabraknąć najsłynniejszych klocków na świecie. Niestety ten wypasionych ścigacz przeznaczony jest dla facetów powyżej 8 roku życia, czyli już poważnych gości z szerokimi planami na życie.

Fot. LEGO

Zestaw Motocykl z Bulwaru Zachodzącego Słońca to szczegółowo pokazany silnik i wydech, szerokie gumowe opony, wysoko uniesione błotniki, owiewka oraz działające zawieszenie na sprężynach oraz kierownica. Na dodatek ten model można przerobić na motocykl szosowy lub dragstera. W Lego Shop aktualnie tego modelu nie ma w sprzedaży, ale jest dostępny na Allegro, Bonito i w kilku innych miejscach. Fajny, tylko nazwę ma głupią.

Cena: 83 zł. Zabawkę można kupić pod tym adresem.

Fot. LEGO

7. Hot Wheels

Nietypowa zabawka, którą ktoś bardzo chciał nazwać sensownie po polsku i przetłumaczył „speed winders” jako „autonakręciak”. Serio? Nie wyszło, ale to nie znaczy, żeby nie warto kupić tej zabawki dla rozgarniętego chłopaka. Jednoślad firmy Mattel napędzany jest przez gumki. Im mocniej naprężysz wewnętrzną gumkę, tym więcej mocy zapewnisz pojazdowi.

Fot. smyk.com

Do nakręcanej wyścigówki dołączono rozmaite gumki, z którymi można eksperymentować. Nakręcając je mocniej lub słabiej kontrolujesz prędkość pojazdu. To ciekawa, pobudzająca wyobraźnie zabawka, która uzmysławia dziecku, że wykonanie jakieś pracy wymaga przyłożenia określonej siły.

Cena 70,99 zł. Zabawkę można kupić pod tym adresem.

Fot. smyk.com

8. Kask motocyklowy dla milusińskiego

Twoja pociecha uwielbia zakładać Twój kask i paradować w nim po mieszkaniu? Oczywiście przy okazji kilka razy walnie nim o domowe sprzęty i upuści na podłogę, ale przecież nie możesz się gniewać, że chłopak garnie się do motocykli i chce być jak tato, prawda?

Fot. amazon.com

Dlatego powinieneś mu kupić własny kask. Na początek specjalna skorupę dla dzieci. Może nie wygląda tak profesjonalnie jak Twój, ale za to dzieciak może nim tłuc po meblach ile wlezie. Co najwyżej żona się wścieknie. Ten kask nie ma żadnych atestów i norm, bo nie jest przewidziany do jazdy na prawdziwym motocyklu. Ale na początek motocyklowej przygody, na przykład jako komplet do bujaka, powinien wystarczyć.

Cena 70,99 dol. Zabawkę można kupić pod tym adresem.

9. Motocykl dla drogowego pirata

Muszę się przyznać, że poniższa propozycja trafiła na naszą prezentową listę wyłącznie ze względu na minę tego młodego pirata drogowego. Ten sam wyraz twarzy widziałem setki razy u zajaranych jazda kumpli.

Fot. amazon.com

Producent tego czerwonego Ducati zapewnia, że wrażenia z jazdy są bardzo realistyczne, a podwójne koła zapewniają młodemu adeptowi motocyklowej sztuki lepszą równowagę. Zabawka zebrała również wysokie oceny klientów, a więc możemy ją z czystym sumieniem polecić. Lewa w górę!

Cena 30,39 dol. Zabawkę można kupić pod tym adresem.

Fot. amazon.com

10. Drewniane puzzle w wiadomym kształcie

Kolejna zabawka dla szkrabów w przedziale 3-8 lat. Nie dość, że wykonana z drewna i pomalowana ekologicznymi farbkami, to jeszcze wymuszająca myślenie, kreatywność, a przy okazji ucząca literek.

Fot. amazon.com

Liter jest 26, a nie 32, jak w polskim alfabecie, ale to jedyna wada tej prostej zabawki. Mała rzecz, dużo radości. Polecamy.

Cena 12,99 dol. Zabawkę można kupić pod tym adresem.

 

%d bloggers like this: