Waze z trybem motocyklowym. To będzie najlepsza aplikacja do nawigacji?

Waze to nawigacja, która powstała w Izraelu, zaś kilka lat temu została wykupiona przez globalnego molocha, czyli Google. Zasada działania programu przypomina polskiego Janosika – główną ideą jest inteligentne podróżowanie dzięki danym dostarczanym przez społeczność, innych kierowców. Waze reklamuje się jako „największa na świecie aplikacja społeczna do obsługi ruchu i nawigacji”.

Od teraz Waze uwzględnia również potrzeby motocyklistów. Co jest takiego specjalnego w trybie dla silnikowych jednośladów? Przede wszystkim trasy zostały zoptymalizowane dla dwóch kółek. Jest to trzeci unikalny pojazd obsługiwany przez Waze.

Fot. Waze

Oprócz aktualnych powiadomień drogowych i ostrzeżeń, osoby jadące w trybie motocyklowym będą kierowane na trasy zoptymalizowane dla motocyklistów w oparciu o miejsca, które zaznaczone zostały przez innych wielbicieli dwóch kółek. Mówiąc inaczej, kolektywna świadomość użytkowników i ich doświadczenie pozwoli wyznaczyć lepszą, optymalną trasę. Ponadto lepiej wyliczany będzie przewidywany czas dojazdu do celu.

Inna nowość to polecenia głosowe, czyli funkcja „Talk to Waze”. Dzięki niej można „porozmawiać” z aplikacją, na przykład poprosić o pokazanie trasy do domu. Program dostępny jest m.in. w Sklepie Play.

%d bloggers like this: