Husqvarna 701 Vitpilen na wiosnę 2018 trafi na rynek

Husqvarna 701 Vitpilen napędzana jest tym samym jednocylindrowym silnikiem, który występuje w modelach Supermoto i Enduro 701 (74 HP), ale cechuje się minimalistycznym stylem retro. W takiej formie Vitpilen będzie groźnym rywalem dla Ducati Scramblera.

Fot. Husqvarna 701 Vitpilen

W przeciwieństwie do prezentowanej wcześniej koncepcji, wersja produkcyjna ma jedną tarczę hamulcową na przednim kole oraz czterotłoczkowe zaciski Brembo. To nie wygląda tak dobrze jak w projekcie, który widzieliśmy w zeszłym roku, ale powinno być w porządku pod względem wydajności.

Również logo 701 na reflektorze zostało zastąpione przez znak Husqvarny, chociaż akurat tej zmiany nie można uznać za gorszą – nadal wygląda świetnie.

Fot. Husqvarna 701 Vitpilen

W widelcu WP można regulować odbicie i kompresję, również ABS można wyłączyć. Wraz ze sportową pozycją za kierownicą, oznacza to, że Vitpilen ma ambicje, aby się pościgać. W sumie, czemu nie? Dodajmy jeszcze, że zbiornik paliwa pomieści 12 litrów, a wysokość siedziska to 830 mm.

Oprócz 701 Vitpilen na rynku pojawią się również 401 Vitpilen i 701 Svartpielen. Ten drugi motocykl na razie znamy jedynie jako koncepcję. Husqvarna zaprezentowała również szeroką gamę odzieży motocyklowej Vitpilen.

Fot. Husqvarna 701 Vitpilen
%d bloggers like this: