Włoski cruiser w wersji na prąd z gniazdka nie wygląda źle?

Motocykle elektryczne zazwyczaj wyglądają jak skrzyżowanie tostera z mikrofalówką, ale nie wszystkie, o czym świadczy pojazd wyszykowany przez włoską ekipę Tacita.

T-Cruiser. Fot. Tacita

Zbudowany na bazie motocykla z 2012 roku Tacita Cruiser ma już pewne doświadczenie w jeździe, ponieważ prekursor cruisera o nazwie T-Race ścigał się w Afryce w rajdzie Mierzouga Rally.

Ważne również, że Włosi zaprosili do współpracy zespół amerykański, który pomógł im dopracować styl reprezentowany głównie przez motocyklowe firmy z USA. Czy to coś pomogło?

T-Cruiser. Fot. Tacita

Na pokładzie znajduje się bateria 27 kWh. Zasięg jednostki to 270 kilometrów. Szybkie ładowanie trwa maksymalnie do 40 minut, natomiast pełne trwa 7 godzin i możliwe jest ze zwykłego gniazda 220 Volt.

Czy Tacita Cruiser mógłby zastąpić swoich starszych braci prychających chmurą spalin? Ogólnie jego wygląd nie jest nawet zły, ale dwie patelnie w miejscu V-twina prezentują się bardzo słabo.

T-Cruiser oferowany jest w trzech wariantach, różniących się wielkością zastosowanej baterii. Do wyboru jest 7,5 kWh w cenie 10 999 dol., 15 kWh za 14 999 dol., oraz 27 kWh za 24 999 dol.


Tacita T-Cruise : the day intro. Źródło: YouTube

%d bloggers like this: