Kawasaki Ninja H2 SX oraz Ninja H2 SX SE w 2018 roku złagodnieją?

Dwa najbardziej zaawansowane motocykle hipersportowe na świecie, czyli Kawasaki Ninja H2 SX oraz Ninja H2 SX SE, stają się jeszcze lepsze w 2018 roku dzięki szeregowi funkcji wizualnych i technicznych.

Silniki NInja H2 SX i SX SE to czterocylindrowe, doładowane monstra o pojemności 998 cm3, które zostały dostrojone tak, aby oferować optymalną wydajność w zakresie od niskich do średnich obrotów, zapewniając jednocześnie niewysokiej zużycie paliwa.

Fot. Kawasaki Ninja 2018

Aby osiągnąć pożądaną oszczędność paliwa przy zachowaniu niskich i średnich prędkości obrotowych, kluczowe znaczenie miało poprawienie sprawności cieplnej silnika poprzez zwiększenie stopnia sprężania z 8.5:1 do 11.2:1. Dokonano tego przez wykorzystanie nowych, odlewanych aluminiowych toków ze zmienioną konstrukcją korony, nową głowicą cylindrów i samym cylindrem.

Zwiększona wydajność w środowisku miejskim to także efekt skróconych profili wlotowych i wylotowych powietrza, aby dopasować je do zmniejszonych wymagań dotyczących przepływu powietrza w codziennej, ulicznej jeździe. Ninja H2 SX ma także zmodyfikowane doładowanie, elementy wydechowe i inne części, dzięki czemu silnik jest bardziej wyważony.

Fot. Kawasaki Ninja 2018

Oba modele zostały ponadto przeprojektowane, zmieniona ramę, wzrósł rozstaw osi, fotele są wygodniejsze, a mocowanie bagażnika KQR prostsze. Wszystkie światła to LEDy, podczas długich podróży przyda się na pewno elektroniczny tempomat.

Co więcej, Ninja H2 SX SE 2018 zyskała dodatkowe światła LED do jazdy w zakrętach, wielofunkcyjny ekran TFT i większą przednią szybę wraz z regulacją, układ ABS, stalowe plecione przewody hamulcowe, podgrzewane manetki i stopkę centralną.

Fot. Kawasaki Ninja 2018

Kawasaki Ninja H2 SX pojawi się w kolorze Metallic Carbon Gray/Metallic Matte Carbon Gray, natomiast model SX SE w efektownym Emerald Blazed Green/Metallic Diablo Black. Ceny motocykli wynoszą odpowiednio 19 000 dolarów za H2 SX oraz 22 000 za SX SE.

%d bloggers like this: