Zespół Monster Energy Honda stracił motocykl przygotowany na Rajd Dakar

Honda CRF 450 Rally Monster Energy, która miała zostać wysłana do Peru w ramach Rajdu Dakar 2018, została skradziona w nocy z 22 na 23 listopada z portu we francuskim Hawrze (Normandia).

Motocykl znajdował się w na zabezpieczonej ciężarówce zaparkowanej w dokach. W miejscu tym znajdowało się wiele innych pojazdów Dakar gotowych do wysyłki. Złodzieje włamali się do samochodu i wyprowadzili motocykl. Skradli również trzy kaski należące do zespołu. Szacunkowa wartość motocykla to ok. 300 000 euro.

Fot. materiały prasowe

Oczywiście zespół Monster Energy Honda nie zrezygnuje z tego powodu ze swego udziału w Dakarze. Pozostałe motocykle i sprzęt został załadowany na statek i wyruszył do celu 27 listopada. Droga do portu w Limie zajmie mu miesiąc.

Start Rajdu Dakar zaplanowany jest na 6 stycznia 2018 roku. Francuski Motojournal.fr informował, że w zeszłym miesiącu na wysyłkę do Ameryki Południowej oczekiwało aż 500 pojazdów biorących udział w najsłynniejszym rajdzie świata. Miejmy nadzieje, że pechowa Honda to pierwszy i ostatni pojazd, który padł łupem złodziei.

Fot. Rajd Dakar
%d bloggers like this: