Google Maps dla motocyklistów?! Tak jest, ale jeszcze nie w Polsce

Google Maps wprowadza funkcję motocykla do najnowszej wersji swojej aplikacji, dzięki czemu użytkownicy będą mogli dokładniej obliczyć czas podróży. Obecnie aktualizacja dotyczy tylko Indii i została uruchomiona w ramach inicjatywy „Google for India”. Na stronie Androidpolice.com pojawiła się informacja, że opcja przejazdu motocyklem jest już w najnowszej wersji v9.67.1.

Tak jak w przypadku każdego innego środka transportu, tryb motocyklowy pozwala znaleźć najlepszą, najbardziej wydajną trasę, z dodatkowymi informacjami o zamkniętych drogach i dostępnością parkingów w miejscu docelowym.

Fot. androidpolice.com

Uruchomienie opcji w Indiach ma sens, ponieważ jest to obecnie nie tylko największy na świecie rynek pojazdów dwukołowych, ale także kraj, który przecinają niezliczone, kiepskie drogi, niedostępne dla samochodów, intensywnie użytkowane przez właścicieli silnikowych jednośladów.

Miliony właścicieli motorowerów, skuterów i motocykli mają inne potrzeby nawigacyjne niż kierowcy samochodów. Tryb dwukołowy w mapach Google Maps prezentuje trasy podróży z uwzględnieniem „skrótów” niedostępnych dla aut. Zapewnia także odmienne szacunki dotyczące ruchu i czasu przybycia.

Fot. androidpolice.com

Ponieważ wielu mieszkańców Indii korzysta z lokalnych punktów orientacyjnych do nawigacji, dwukołowy tryb Google Maps również wyświetli najważniejsze punkty na trasie, dzięki czemu użytkownicy będą mogli odznaczać po drodze kolejne etapy.

W Indiach nowy tryb już działa. Na razie nie wiadomo, kiedy funkcji pojawi się w Europie, chociaż biorąc pod uwagę dotychczasową politykę Google raczej nie będziemy musieli czekać specjalnie długo.

%d bloggers like this: