10 prezentów dla motocyklisty, z których będzie cieszył się jak dziecko

Oto naszych dziesięć propozycji na świąteczne prezenty dla motocyklisty, chociaż dla motocyklistek część też się nada. Od razu z cenami i linkami, żebyście nie musieli tracić czasu na szukanie. Preferowaliśmy pomysły i gadżety, które sami chcielibyśmy dostać. Większość nie zrujnuje Was finansowo, poza trzema prezentami na końcu listy.

Nietypowy zestaw narzędziowy

Zapytaj dowolnego mężczyzny, nie tylko motocyklisty, czy nie chciałby zestawu kluczy lub innych narzędzi? Gwarantuję, że oczka zaświecą mu się w dwie sekundy. Proponowany przez nas zestaw narzędzi precyzyjnych można spersonalizować, czyli dodać dowolny, wybrany przez siebie napis. My akurat polecieliśmy w autoreklamę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby napisać: „Kocham Ducati”, albo „Marek jest najszybszy”. Ogranicza Was tylko wyobraźnia i liczba literek.

Fot. crazyshop.pl

W zestawie są 23 elementy, obudowa to najczystsze aluminium. Porządna robota i fajny gadżet. Na dodatek w dobrych pieniądzach, bo co to jest dzisiaj niespełna 90 monet?

Cena: 89 zł
Namiar: crazyshop.pl

 

Kosmetyki motocyklowe

Kosmetyki i chemia motocyklowa to zawsze mile widziany prezent, bo na tym najłatwiej się oszczędza. Specjalny, elegancki zestaw prezentowy, można znaleźć między innymi w ofercie Motula. Całość prezentuje się lepiej niż na zdjęciach, no i paka na pewno nie trafi w kąt, gdzie kończy wiele świątecznych prezentów ze sweterkami w renifery i bałwanki na czele.

Fot. sklep.motormind.pl

Świetna sprawa, tym bardziej, że w środku znajdziemy 400 ml bezbarwnego smaru do łańcuchów, 100 ml preparatu do usuwania zarysowań, 250 ml bakteriobójczego preparatu do dezynfekcji wnętrza kasku oraz aż 400 ml środka do czyszczenia i konserwacji motocykl na sucho. Aha, w środku jest jeszcze prezent-niespodzianka.

Cena: 99 zł
Namiar: sklep.motormind.pl

 

Czekoladowy motocykl

Można gryźć bak, silnik i opony. Są wykonane ze słodkich mas czekoladowych, więc zębów nikt nie połamie, najwyżej poczernieją mu od próchnicy. Na dodatek nietypowy motocykl jest niedrogi i zapakowany w ładny kartonik. Opis na stronie chocobox.pl nie do końca się udał. Chodzi o sformułowanie: „Figurka (…) została zabezpieczona drewnianym siankiem”. No dobra, ale nie będziemy się przecież czepiali cukierników o takie szczegóły, prawda?

Fot. chocobox.pl, chocolito.pl

Druga czekoladowa opcja to tabliczka z motocyklem. Na pewno lepsza dla wielbiciela ścigaczy. No i jeśli ktoś bardzo chciałby zachować czekoladowy prezent, to może sobie nawet postawić tabliczkę na biurku obok zdjęć rodziny, lub zawiesić na ścianie. Czemu nie?

Cena: 39 zł, 20 zł
Namiar: chocobox.pl, chocolito.pl

 

Książki o motocyklach

W tytułach motocyklowych można przebierać godzinami, ale my proponujemy coś uniwersalnego, czyli pozycje, które powinny przypaść do gustu każdemu, niezależnie od tego gdzie, czym, i jak jeździ na dwóch kółkach.

Fot. merlin.pl

Bardzo ciekawą publikacją jest książka Tomasza Szczerbickiego pt. „Motocykle w PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko…”. Akurat teraz jest przecena w merlin.pl, więc warto się skusić. Druga propozycja jest z tej samej kategorii, również historyczna, tego samego autora, ale dla odbiorcy, który preferuje znakomite zdjęcia. „Przedwojenne motocykle i samochody. Najpiękniejsze fotografie” to wydanie albumowe. Również przecenione. Na dodatek w najbliższym kiosku ruchu odbiór jest darmowy.

Nasza trzecia propozycja to doskonały podręcznik Davida L. Hougha pt. „Motocyklista doskonały”. Oczywiście każdy z nas w skrytości ducha za takiego właśnie się uważa, ale warto poczytać, co do powiedzenia w temacie ma prawdziwy ekspert. Dobra książka i znakomita na prezent. No i także przeceniona.

Cena: 62,99 zł, 34,99 zł, 37,99 zł
Namiar: merlin.pl, merlin.pl, merlin.pl

 

Portfel dla motocyklisty

Elegancki, skórzany portfel polskiej marki Kochmański, z łańcuchem o długości 15 cm przypinanym do spodni. Łańcuch zabezpiecza portfel przed przypadkowym wypadnięciem podczas jazdy motocyklem. Dodajmy jeszcze, że to pojemny model, w którym zmieszczą się zarówno dokumenty pojazdu (przegródki na dowód rejestracyjny), banknoty i bilon – dzięki zamykanej kieszonce na monety.

Fot. skorzany.com

Ponadto portfel objęty jest 12 miesięczną gwarancją i dożywotnią gwarancją blokady antykradzieżowej RFID. To ostatnie najbardziej nam się podoba. Właściwie od tego powinniśmy zacząć wymienianie zalet portfela Kochmańskiego, nawet jeśli taka gwarancja to bzdura. Aha, cena też ujdzie.

Cena: 109 zł
Namiar: skorzany.com

 

Pościel… motocyklowa

Świetny prezent dla prawdziwego świra motocyklowego, który gada o dwóch kółkach nawet przez sen. Zabawny i dość nietypowy pomysł. Prezent, który powinien spodobać się zarówno facetowi, jak i dziewczynie. W końcu wszyscy musimy od czasu do czasu się przespać, razem lub osobno.

Fot. tekstylarium.pl

W takiej pościeli łatwiej na pewno będzie razem, tym bardziej, że przyjdzie się mocno przytulić, bo poszwa na kołdrę ma tylko 160 x 200 cm. W zestawie jest jeszcze poszewka na poduszkę 70 x 80 cm. Za co cena jest dobra.

Cena: 64,50 zł
Namiar: tekstylarium.pl

 

Skrzynka na listy

Musicie przyznać, że o takim prezencie jeszcze nie słyszeliście. No i co, że pomysł jest lekko z czapy? Nam się ta skrzyneczkę z motywem silnika Harleya-Davidsona nawet podoba. Zamiast typowej szaroburej tandety z wielgaśnym napisem POCZTA, dostajecie rasowego V-twina.

Fot. lidor.pl

Tylko trzeba powiedzieć listonoszowi i sąsiadom, że to skrzynka na listy, bo jeszcze dziadki zaczną Wam wrzucać do środka zużyte baterie.

Cena: 199 zł
Namiar: lidor.pl

 

Stojak na whisky

Niekiedy trzeba się rozgrzać lub poprawić sobie humor dobrym trunkiem. Butelka Jacka Danielsa sama w sobie jest dziełem sztuki, a jeśli dokupić do niej efektowny stojak w motocyklowym klimacie, to już mamy pełnię szczęścia. Zgodnie z opisem stojak przedstawia harleyowca, który stoi i trzyma motocykl.

Fot. artdeco.sklep.pl

Istnieje również opcja wykonania dedykacji po drobnej modyfikacji podstawy, która zostanie powiększona w celu dodania tabliczki z życzeniami. Ciekawy pomysł, niezłe wykonanie, tylko cena z kosmosu.

Cena: 320 zł
Namiar: artdeco.sklep.pl

 

Kryształowa karafka i szklanki do whisky

Nie jest to może szczyt stylu, ale najciekawsza w tym zestawie jest oferta personalizacji. Wykonanie kryształowego kompletu jest najwyższej klasy, co niestety zostało odzwierciedlone w cenie. Karafka ma pojemność 0,85 litra, w komplecie jest 6 sztuk szklanek kryształowych do whisky i pojemności 340 ml każda.

Fot. idea-glass.pl

Oczywiście wszystko zostało opakowane w czarne jak smoła, gustowne pudełko z ozdobną wstążką. Producent dopuszcza umieszczenie grawerowanego tekstu na drugiej ścianie karafki, na przykład imienia, szczególnej daty, itd. Co najciekawsze, można wygrawerować również inny motocykl lub logo. Możliwe jest także odwzorowanie motocykla ze zdjęcia, a to już jest coś, prawda?

Cena: 600 zł
Namiar: idea-glass.pl

 

%d bloggers like this: