Podjął pościg za podejrzanymi, pocięli mu opony w służbowym motocyklu

Londyńska policja poszukuje dwóch osób, które 22 listopada o godzinie 14:30 przemieszczały się na skuterze w okolicy Benwell Road w Highboury. Nie byłoby w tym fakcie nic nadzwyczajnego, gdyby nie pozostałe okoliczności zdarzenia. Otóż zmotoryzowany policjant dostrzegł dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn poruszających się skuterem. Funkcjonariusz wezwał kierującego do zatrzymania pojazdu, ale został zignorowany.

Londyński stróż prawa postanowił podążać za podejrzanymi, co bardzo ich zirytowało i kilka kilometrów dalej nagle się… zatrzymali. Niestety nie po to, aby oddać się w ręce władzy. Jeden z przestępców podszedł do policjanta, zagroził mu wielkim nożem, a następnie pociął opony motocykla, aby wykonujący swoje obowiązki funkcjonariusz nie mógł za nimi jechać. Po upewnieniu się, że pojazd nie nadaje się do dalszej jazdy, zadowolony z siebie przestępca wsiadł na skuter z oczekującym na niego kompanem i spokojnie odjechali.

Fot. Metropolitan Police

Kierujący i pasażer mieli prawdopodobnie około 18 do 22 lat. Obaj byli w ciemnych ubraniach i mieli na głowie czarne kaski. Tyle, jeśli chodzik o opis sprawców. Odnalezienie ich na pewno będzie bardzo łatwe dzięki tym znakom szczególnym. Gratulujemy tez dzielnemu policjantowi interwencji. Dobrze, że mu piachu nie nasypali do baku, bo byłoby trudniej naprawić pojazd.

Dodajmy jeszcze, że metropolitalna policja zakupiła niedawno i wprowadziła do służby cztery oznaczone egzemplarze BMW F700GS. Na początku zeszłego miesiąca londyńska policja ogłosiła, że przestępczość z użyciem skuterów spadła właśnie po wprowadzeniu lotnych, zmotoryzowanych patroli na BMW. Może i tak, ale co będzie, jeśli przestępcy się wkurzą i potną policjantom opony w pozostałych trzech egzemplarzach? Chyba trzeba ich grzecznie poprosić, żeby tego nie robili.

%d bloggers like this: