Ducati otwiera swój własny park rozrywki. Kto bogatemu zabroni?

Jak dotrzeć do serc i umysłów potencjalnych klientów? Można oczywiście prezentować im kolejne wspaniałe motocykle podczas licznych targów i imprez, ale jeszcze lepiej uruchomić szaloną kolejkę górską i sprawić, że zawisną głowami w dół. Być może dzięki temu chętniej zawitają do salonów włoskiej marki.

Włoskiego gigant ogłosił plany otwarcia parku rozrywki The Ducati World. Wesołe miasteczko Ducati ma być częścią istniejącego parku rozrywki Mirabilandia. Firma z Bolonii przewiduje atrakcje na obszarze o wielkości ponad 10 tys. metrów kwadratowych, stacje tematyczne dotyczących głownie motocykli własnej marki.

designed by Mrsiraphol. Fot. Freepik.com

Ducati World zostanie zaprojektowany w taki sposób, aby przyciągnąć zarówno gości z Włoch, jak i obcokrajowców. Ma to być swoista podróż motocyklem. Co to właściwie oznacza?

Na razie wiemy jedynie, że jedną z planowanych atrakcji jest kolejka górska nowej generacji, zaprojektowana tak, aby każdego zwiedzającego przekształcić w… kierowcę Ducati. Prawdopodobnie chodzi o to, że zamiast normalnych wózków, gości będą mogli wsiadać na imitacje motocykli.

Ponadto w parku Ducati znajdą się setki automatów do gier – oczywiście wyłącznie motocyklowych, a także salon wystawowy z historycznymi modelami marki i teraźniejszymi hitami. Park Mirabilandia znajduje się w pobliżu miasta Rawenna w północnych Włoszech w regionie Emilia-Romania. Stosowne umowy zostały już podpisane, ale na star przedsięwzięcia jeszcze poczekamy.

%d bloggers like this: