Uciekał przed policją, piszczał jak dziewczyna

Jak uciekać przed policją, żeby było strasznie i wesoło? Pewien Kanadyjczyk przygotował film instruktażowy na tą okoliczność. Co prawda, nie planował chyba ogólnoświatowego zasięgu swojego skromnego nagrania, ale jakoś tak wyszło.

Pewnie dlatego, że facet ewidentnie nie ma pojęcia o jeździe na motocyklu, próbuje nieporadnie udawać chojraka rozjeżdżając chodniki, a kiedy policja wreszcie postanawia go ująć, koncertowo się wykłada i piszczy jak dziecięca fanka Justina Biebera podczas koncertu. Cóż, można i tak.

Fot. Facebook, Motorbike Daily

Przy okazji warto przypomnieć, że w Polsce ustawodawcy i policjanci nie znają się na takich żartach. W marcu bieżącego roku Sejm przyjął nowelizację do kodeksu karnego, której wynikiem jest zaostrzenie kar za ucieczkę przed policją.

Dotychczas tego typu działanie traktowane było jako wykroczenie karane grzywną i maksymalnie 30 dniami aresztu. Po nowelizacji przepisów ucieczka przez stróżami prawa traktowana jest jako przestępstwo, za które można trafić do więzienia w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat. Poza odsiadką, skazany straci również prawo prowadzenia pojazdów mechanicznych.

%d bloggers like this: