To chyba najbardziej odjazdowy z kasków Rossiego

Valentino Rossi otrzymał nowy kask w meksykańskim stylu. „The Doctor” dostał model AGV Pista GP R podczas wyścigów w malezyjskim Sepang. Nawiązania do meksykańskiej tradycji są bardzo charakterystyczne. To między innymi słynne czaszki w stylu Huichol i geometryczne kształty wykonane specyficzną, czasochłonna techniką kropkowania.

AGV Pista GP R. Fot. AGV

Rossi zetknął się z folklorem i sztuką Huichol podczas niedawnych wakacji w Meksyku, dostarczając inspiracji twórcom nowego kasku. „Sztuka Huichol od razu mnie zaintrygowała, ponieważ używa wielu bliskich mi symboli, takich jak słońce, księżyc, żółw” – powiedział Rossi.

AGV Pista GP R. Fot. AGV

„Próbowaliśmy odtworzyć charakterystyczny sposób powstawania tych dzieł. To miała być niespodzianka dla Valentino. Wzór powstał ręcznie za pomocą pędzla. Można powiedzieć, że dzięki temu kask stał się rzeczywiście dziełem sztuki. Czymś, czego nigdy wcześniej nie było, przynajmniej w takim wydaniu” – dodaje Davide Degli Innocenti, szef działu Drudi Performarce.

AGV Pista GP R. Fot. AGV

Indianie Huichol zamieszkują górzyste tereny środkowego Meksyku. Sami nazywają się “Wixáritari”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza ludzie. Plemię Huichol zostało odkryte dopiero w końcu XVIII wieku.

AGV Pista GP R. Fot. AGV
%d bloggers like this: