Rząd Wielkiej Brytanii wspiera przemysł elektrycznych pojazdów potężnym dofinansowaniem

Rząd brytyjski zobowiązał się do zainwestowania 200 milinów funtów w infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych. Wdrażanie szeroko zakrojonego projektu będzie odbywać się z jednoczesnymi, prywatnymi inwestycjami w celu utworzenia 400 milionowego funduszu opłat, umożliwiającego dynamiczne powiększenie sieci pojazdów o zerowej emisji spalin.

Fot. Zero Motorcycles

Jednocześnie Philip Hammond, kanclerz skarbu, zobowiązał się do przedłużenia obecnych ulg w ramach OLEV (Office for Low Emission Vehicles), które wynoszą do 20% zakupu nowego pojazdu elektrycznego. Kwota ulgi wynosi maksymalnie 1500 funtów i zostanie ona przedłużona do co najmniej 2020 roku.

Z powyższych ustaleń cieszą się oczywiście producenci elektrycznych pojazdów. Do ulgi uprawnieni są na przykład klienci Zero Motorcycles. Komentując ustalenia urzędników, przedstawiciel Zero Motorcycles, Dale Robinson, powiedział: „Rząd nadal uznaje rolę, jaką pojazdy elektryczne mogą odegrać w zapewnieniu czystszej przyszłości. W ubiegłym roku zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie motocyklami Zero, natomiast ulepszanie i rozwijanie infrastruktury dla tych maszyn powoduje, że co raz więcej osób ma powód, aby jeździć czystymi ekologicznie pojazdami naszej marki”.

Zero S1. Foto: Zero Motorcycles

Dale Robinson dodał również: „Jako producenci staramy się cały czas rozwijać. Modele Zero w wydaniu 2018 mają zwiększony zasięg o 10% w stosunku do naszych motocykli z rocznika 2017. W mieście oznacza to ponad 370 kilometrów. Rosnąca liczba stacji ładowania, to oczywiście doskonałe wieści dla użytkowników naszych maszyn”.

%d bloggers like this: