Peru ponownie dołącza do Dakaru po pięcioletniej nieobecności. W stawce 4 motocyklistów z Polski

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Rajd Dakar. Tym razem zawodnicy wystartują z Limy w Peru. Rywalizacja rozpocznie się już 6 stycznia 2018 roku, a zakończy 20 stycznia w Kordobie (Argentyna). Etap w Peru będzie trwał aż pięć dni, organizatorzy zaplanowali bardzo trudne, pustynne wyzwania dla uczestników.

Fot. Rajd Dakar

40. edycja Rajdu Dakar wiedzie przez Peru, Boliwię i Argentynę. Największe szanse wśród polskich uczestników wyzwania ma oczywiście Rafał Sonik, który w kategorii quadów był w 2017 roku czwarty, natomiast dwa lata temu wygrał Rajd Dakar. W najtrudniejszym rajdzie świata udział weźmie ponad 500 zawodników z 60 krajów.

Trasa ma długość około 10 tysięcy kilometrów. To jedno z najcięższych wyzwań sportowych na świecie. Właśnie dlatego rokrocznie cieszy się tak wielką popularnością. Najbliższa edycja jest wyjątkowa, ponieważ oznacza podwójny jubileusz. Rajd Dakar 2018 to 40. edycja wyzwania a zarazem 10. w Ameryce Południowej.

Fot. Rajd Dakar

Powrót Rajdu Dakar do Peru to nie jest tylko symbol. W ostatniej edycji z etapami peruwiańskimi, czyli w 2013 roku, na ulice La Paz wyszło aż… milion kibiców. Być może dlatego w stolicy kraju zaplanowano dla zawodników dzień przerwy.

Motocyklistów z Polski będzie najpewniej czterech. Są to Jakub Piątek, Adam Tomiczek i być może Maciej Giemza. Zawodnicy zależą do Orle Teamu. Ponadto do polskiej ekipy dołączy także Paweł Stasiaczek, który w ostatnim Dakarze jako pierwszy amator w historii ukończył słynny rajd.

%d bloggers like this: