Z kawiarni i barów w Wielkiej Brytanii każdego roku trafia na wysypiska śmieci ponad 500 000 ton fusów po kawie. Dzięki firmie Bio-Bean resztki mogą zostać wykorzystane do napędzania czerwonych autobusów w Londynie.
Angielska firma produkuje z odpadów po kawie olej, który następnie jest mieszany i przetwarzany na biodiesel przez Argent Energy, partnera Bio-Bean. Mieszanka biopaliw o symbolu B-20 składa się w 80% z paliwa mineralnego i 20% z odpadów kawowych. Opracowano już nawet plany włączenia do miejskiego transportu autobusów zasilanych specjalnym, ekologicznym paliwem.

„Aktualnie ilość paliwa, które produkujemy, jest wystarczająca do zasilenia około 365 autobusów dziennie” – powiedział Arthur Kay, założyciel Bio-Bean.
Co najważniejsze, mieszanka paliwowa może być używana bez modyfikacji autobusowych silników, zbiorników paliwa lub linii technologicznych, w których odpady z kawy są poddawane recyklingowi.
Bio-Bean bardzo aktywnie rozwija system odzyskiwania kawowych odpadów. Firma odzyskuje fusy od największych sieci w Anglii, które oferują klientom czarny napój. Ponadto surowiec pozyskiwany jest także od kawiarni i innych punktów sprzedaży, które znajdują się na londyńskich dworcach kolejowych.