Nie wyrzucaj fusów po kawie. Bio-Bean zrobi z nich paliwo

Z kawiarni i barów w Wielkiej Brytanii każdego roku trafia na wysypiska śmieci ponad 500 000 ton fusów po kawie. Dzięki firmie Bio-Bean resztki mogą zostać wykorzystane do napędzania czerwonych autobusów w Londynie.

Angielska firma produkuje z odpadów po kawie olej, który następnie jest mieszany i przetwarzany na biodiesel przez Argent Energy, partnera Bio-Bean. Mieszanka biopaliw o symbolu B-20 składa się w 80% z paliwa mineralnego i 20% z odpadów kawowych. Opracowano już nawet plany włączenia do miejskiego transportu autobusów zasilanych specjalnym, ekologicznym paliwem.

Fot. materiały prasowe

„Aktualnie ilość paliwa, które produkujemy, jest wystarczająca do zasilenia około 365 autobusów dziennie” – powiedział Arthur Kay, założyciel Bio-Bean.

Co najważniejsze, mieszanka paliwowa może być używana bez modyfikacji autobusowych silników, zbiorników paliwa lub linii technologicznych, w których odpady z kawy są poddawane recyklingowi.

Bio-Bean bardzo aktywnie rozwija system odzyskiwania kawowych odpadów. Firma odzyskuje fusy od największych sieci w Anglii, które oferują klientom czarny napój. Ponadto surowiec pozyskiwany jest także od kawiarni i innych punktów sprzedaży, które znajdują się na londyńskich dworcach kolejowych.

%d bloggers like this: