MV Agusta łączy siły z Pirelli w limitowanej edycji Brutale 800

Partnerstwo dwóch włoskich marek – Pirelli i MV Agusta, zaowocowało odważną, limitowaną edycją Brutale 800 RR. Motocykl został zaprezentowany podczas zakończonych tydzień temu targów EICMA 2017 w Mediolanie.

Brutale 800 RR Pirelli. Fot. MV Agusta

Z propozycją współpracy wystąpiła marka MV Agusta, która wytwarza głównie motocykle sportowe przeznaczone na tor wyścigowy i wyścigi klasy GP. Zgodnie z ustaleniami, firma Pirelli została dostawcą opon (Sole Tyre Supplier) dla motocykli MV Agusta. Od teraz wszystkie modele jednośladów produkowanych przez włoską markę, będą standardowo wyposażone w opony Pirelli.

Brutale 800 RR Pirelli. Fot. MV Agusta

Aby uczcić podpisanie kontraktu i nową współpracę, firma z Mediolanu wyszykowała ograniczoną liczbę egzemplarzu modelu Brutale 800 RR Pirelli. Standardowy motocykl został zmodyfikowany przez Castiglione Research Centre we współpracy z działem Pirelli Design.

Brutale 800 RR Pirelli. Fot. MV Agusta

Zmiany polegają głównie na zastosowaniu odmiennych komponentów i schematu kolorów. Brutale 800 RR zyskał logo Pirelli na zbiorniku, siodło zostało wykonane na zamówienie, dzięki czemu pasuje do nowego schematu kolorów.

Do wyboru są dwie wersje: czerwona i niebieska, obie mają czarne, matowe wykończenie. Oczywiście do kompletu są również opony Pirelli z limitowanej edycji, z czerwonymi lub niebieskimi lampasami. Ceny Brutale 800 RR Pirelli na razie nie znamy.

%d bloggers like this: