Ile osób zmieści się na jednym motocyklu? Nigdy nie zgadniesz

Światowy rekord wynosił dotychczas… 56 osób. Oczywiście, aby osiągnąć tak imponujący wynik, motocykl musi być wyposażony w specjalną platformę, na której zmieści się kilkadziesiąt dodatkowych pasażerów. Zasada jest jednak taka, że to musi być jeden motocykl i powinien jechać samodzielnie, bez zewnętrznej pomocy.

Rekord został pobity na motocyklu marki Royal Enfield o pojemności 500 cm3, na którym zmieściło się 58 osób. Wyzwania podjął się zespół Tornadoes, pokazowa grupa armii indyjskiej, a właściwie jej logistycznego oddziału Army Service Corps.

Maszyna przejechała dystans 1,2 kilometra na pasie startowym w bazie sił powietrznych Yelahanka niedaleko miasta Bangalore. Podobno przedsięwzięcie wcale nie jest takie proste, na jakie wygląda. Cała procedura wymaga skoordynowanych działań całego zespołu, ale główne zadania spadają na barki trzech osób.

Najważniejszy jest kierowca, który kontroluje prędkość, hamulce i sprzęgło. Drugi człowiek do zadań specjalny znajduje się na samym szczycie piramidy z ciał i wyważa konstrukcję, ponieważ nawet kilka kilogramów przewagi po lewej lub prawej stronie spowodowałby upadek motocykla. Trzecim człowiekiem, bez którego trick by się nie udał, jest nawigator, który informuje kierowcę, gdzie ma jechać.


Źródło: Deccan Herald

Wcześniejszy rekord z 2013 roku też należał do indyjskiej armii, ale do innej formacji, konkretnie Army Signals Corps. Za to rekord z 2010 roku, który naówczas wynosił 54 zawodników na motocyklu, został ustanowiony przez Tornadoes. Mówiąc inaczej, logistycy chcieli powrócić na szczyt w tej dziwacznej rywalizacji, i to im się udało. To są Indie, tego nie zrozumiesz.

Zespół osiągnął sukces za trzecim razem. Wcześniej prowadzono wyczerpujące treningi, które łącznie trwały sześć miesięcy. Ponadto żołnierze musieli przestrzegać ścisłej diety, aby utrzymać wagę w określonych granicach. Budowę platformy i najwcześniejsze próby rozpoczęto już w… 2013 roku. Wszystko po to, aby 58 facetów mogło przejechać na jednym motocyklu 1200 metrów.

%d bloggers like this: