Arai Renegade-V to nowy kask dla motocyklistów

Po trzyletniej współpracy z Harleyem-Davidsonem na azjatyckim rynku, Arai zaprezentował podczas EICMA 2017 kask Renegade-V. To model specjalnie opracowany i przeznaczony dla maszyn typu cruiser. Linia podbródka Arai Renegade-V została wyrzeźbiona w taki sposób, aby wyrazić siłę i kształt szczęki zawodnika rugby lub mistrza sztuk walki. Czy to się udało?

Cztery przednie otwory wlotowe w połączeniu z czterema bocznymi otworami wylotowymi zapewniają skuteczny przepływ powietrza, który wynosi 14 litrów na minutę. To wystarczająca wartość, aby kask był dobrze wentylowany nawet w gorące dni.

Arai Renegade-V. Fot. Arai

Arai twierdzi, że kluczem do wysokiej wydajności są boczne kanały, które usuwają gorące powietrze z wnętrza. Oczywiście przepływ można zmniejszyć lub zupełnie zatrzymać, dzięki opcji zamknięcia dolotów.

Kask waży 1620 g. Nowy model wyposażono również w antybakteryjne wnętrze, regulowane wkładki i kieszonki na głośniki. Wkładki można prać. Air Renegade-V kosztuje od 609 euro w wersji jednokolorowej i 720 euro w wariancie wielobarwnym.

%d bloggers like this: