Schwalbe L3E ma nowe serce i diaboliczny wygląd!

Światowa premiera ulepszonego, lekkiego skutera Schwalbe L3e miała miejsce 12 listopada bieżącego roku podczas targów motocyklowych EICMA w Mediolanie. Wizualnie model się nie zmienił, ale w nowym wariancie kolorystycznym ma zupełnie inne, drapieżne oblicze.

Żółty kolor został zastąpiony przez czarny i czerwony lakier, koła i felgi są równie eleganckie co poprzednio,  a reflektor LED jest we właściwym miejscu. Ale pod spodem zmieniło się znacznie więcej.

Fot. Schwalbe L3e

Moc silnik została podwojona do 8 kW. Dzięki temu Schwalbe L3e jeszcze lepiej przyspiesza i osiąga prędkość maksymalną 90 km/h. Tylne koło napędzane jest przez specjalnie opracowany system GOVECS. To nie jeden, ale aż dwa pasy napędowe.

Fot. Schwalbe L3e

Zapewniają one nie tylko lepszą transmisję mocy, ale sprawiają ponadto, że cały napęd jest wyjątkowo łatwy w utrzymaniu. Maksymalną przyjemność z jazdy gwarantują trzy dobrze znane tryby jazdy, czyli Go, Cruise oraz Boost. Dzięki nim można wybrać jazdę z maksymalnym zasięgiem, wygodę albo największe przyspieszenie.

Fot. Schwalbe L3e

Model ma na pokładzie dwa litowo-jonowe akumulatory o pojemności 4,8 kWh, które zapewniają zasięg do 90 kilometrów. Gniazdo ładowarki znajduje się pod siedzeniem. Aby naładować akumulatory wystarczy zwykłe gniazdko w domu. Jeśli się spieszysz, możliwe jest szybkie ładowanie od 0% do 50% w mniej niż dwie godziny.

Fot. Schwalbe L3e

Moc hamowania dzielona jest na przednie i tylne koło, co podobno zapewnia lepszą skuteczność. Opcjonalnie można także zamówić ABS. Układ ten, podobnie jak silnik, akumulator i wyświetlacz LCD zostały opracowane w firmie Bosch i są produkowane w Polsce, a konkretnie we Wrocławiu.

Schwalbe L3e będzie dostępny już latem przyszłego roku. Cenny jeszcze nie znamy, ale biorąc pod uwagę mroczny image, L3e raczej nie będzie narzekał na brak popularności.

%d bloggers like this: