CutBike to najmniejszy na świecie składany… skuter

Małe jednoosobowe pojazdy elektryczne zyskują co raz większą popularność na całym świecie głównie dlatego, że mnóstwo osób szuka rozwiązań w zakresie osobistej mobilności. Wiele tych pojazdów to niewielkie, składane, elektryczne skutery. Jednym z najnowszych i zarazem najbardziej godnych uwagi jest maleńki CutBike.

Fot. CutBike

CutBike to nietypowy, bo trójkołowy skuter, który po złożeniu jest niewiele większy od pudełka po butach. Maluch waży zaledwie nieco ponad 6 kilogramów i jest zdolny przewozić osoby o wadze do 100 kilogramów z maksymalną prędkością 30 km/h.

Według producenta z Szanghaju CutBike może działać przez godzinę lub przejechać około 40 kilometrów na jednym ładowaniu. Deklarowany czas pełnego ładowania wynosi 4 godziny. Mały skuter posiada również oświetlenie LED. Napęd przenoszony jest na przednie, czterocalowe koło, dwa mniejsze koła z tyłu maja za zadanie zapewnić kierującemu stabilność.

Fot. CutBike

CutBike to środek transportu, który umożliwi na przykład przejechanie kilku przecznic pomiędzy dworcem kolejowym a biurem lub z parkingu do miejsca pracy. Pojazd nie jest szybki, ale nie potrzeba dużej prędkości do przemieszczania się po chodniku.

Podczas kampanii crowdfundingowej CutBike zyskał finansowanie w wysokości 40 tys. dolarów, ponad dwukrotnie więcej niż oczekiwali jego pomysłodawcy. Firma przyjmuje teraz zamówienia na swojej stronie internetowej. CutBike kosztuje 450 dolarów, ale niestety na razie nie jest dostępny dla klientów z Europy. To podobno wkrótce ma się zmienić.

Fot. CutBike
%d bloggers like this: