Royal Enfield zanotował w październiku gigantyczny wzrost sprzedaży

Nasza uwaga kilka razy skupiała się już na firmie Royal Enfield. Ostatnio przedstawiliśmy ciekawe prognozy w tekście pt. „Royal Enfield największym sprzedawcą motocykli na świecie? To może się zdarzyć”. Odrodzenie marki, która należy do Eicher Motors, jest już faktem, który potwierdzają najnowsze raporty. Okazuje się, że w październiku bieżącego roku Royal Enfield odnotował wzrost sprzedaży o 18% przy jednoczesnym podwojeniu eksportu.

Royal Enfield Classic 350 Redditch Blue. Fot. royalenfield.com

Wzrost jest zaskakujący nawet dla właścicieli marki, ponieważ znacznie przekracza opublikowane kilka miesięcy temu prognozy. W zeszłym roku w październiku wyeksportowano 748 egzemplarzy, natomiast w październiku 2017 roku eksport wyniósł 1478 sztuk. To wzrost o 98%.

Nowe model pojawiają się co raz szybciej. W zeszłym roku na indyjskim rynek zawitał doskonale odebrany Himalayan. Modele Classic 350 i 500 pojawiły się w wersji Dark Edition – z wieloma ulepszeniami w porównaniu do standardowych wersji. Z kolei model 350 okazał się najbardziej popularny w swojej klasie – sprzedano aż 65 209 sztuk.

Placówka dealera Royal Enfield. Fot. Royal Enfield

Od kwietnia do października bieżącego roku Royal Enfield zarejestrował łącznie 456 355 nowych motocykli odnotowując wzrost o 22% w porównaniu do 373 551 motocyklami sprzedanym w tym samym okresie zeszłego roku. Te liczby muszą robić wrażenie.

W tym samym przedziale czasowym eksport wyniósł ogółem 10 037 sztuk, co oznacza wzrost o 25%. W ubiegłym roku, od kwietnia do października wyeksportowano 8022 motocykli marki. Co będzie za rok? Jeśli tempo wzrostu się utrzyma, światowe marki powinny zacząć się obawiać indyjskiego molocha.

%d bloggers like this: