Royal Enfield wraca na angielską ziemię

Ponad 3500 metrów kwadratowych powierzchni, 120 pracowników, komplet działów projektowych, produkcyjnych i serwisowych. To nowy zakład marki Royal Enfield. Nie byłoby w tej informacji nic wyjątkowego, bo Royal Enfield od dekad powstaje w Indiach i do tego świetnie się sprzedaje. Nowa siedziba znajduje się jednak nie w Indiach, a na angielskiej ziemi, skąd stara brytyjska marka wyemigrowała niegdyś do Chennai.

Placówka dealera Royal Enfield. Foto Royal Enfield

Pierwszy motocykl skonstruowany w The Enfield Cycle Company Limited pojawił się w 1901 roku, natomiast status jednej z najstarszych marek motocyklowych na świecie jest głównym powodem, dla którego inne długowieczne marki współpracowały lub zostały nabyte przez wiodących w Indiach producentów jednośladów. Chodzi m.in o Peugeota, Triumpha, BSA i Husqvarne.

Za marką Royal Enfield stoi firma Eicher Motors Limited, która nie ma w portfolio innych motocyklowych znaków. Warto dodać, że angielska marka bardzo mocno napiera w USA. Sieć dealerski Royal Enfield w Ameryce Północnej osiągnęła liczbę 50 salonów, jeden z nich znajduje się nawet w… Milwaukee.

%d bloggers like this: