Chińska firma produkująca iPhone dla Apple wytwarza też… motocykle

W jednej z dalszych i cichszych sal wystawienniczych EICMA 2017 można było natknąć się na chińska firmę motocyklową Evoke. Oczywiście w Państwie Środka tysiące firm produkuje miliony jednośladów ale marka Evoke zasługuje na specjalną uwagę. Otóż należy ona do produkcyjnego behemota Foxconn, czyli firmę odpowiedzialną za produkcję iPhone’ów dla Apple.

Evoke Urban Classic. Fot. motofire.com

Skoro nie mamy najmniejszych oporów aby kupować chińskie telefony, dla niepoznaki oznaczone amerykańskim jabłkiem, może warto przyjrzeć się również motocyklom? Najnowsza propozycja producenta nazywa się Evoke Urban Classic – to nowy motocykl elektryczny w edycji 2018.

Jednoślad wygląda bardzo podobnie do obecnego Urban S, chociaż zmieniono m.in. design świateł, poprawiono jakość lusterek i siedziska – w nowym wydaniu mają bardziej ekskluzywny charakter.

Evoke Urban Classic. Fot. motofire.com

Silnik Evoke generuje 25 Km mocy i może rozpędzić motocykl do 130 km/h. Mówiąc inaczej, Evoke Urban Classic nie jest jednośladem, który wywoła rewolucję w wyścigach motocyklowych, ale też nie takie jest przeznaczenie tej maszyny.

Przede wszystkim ma sprawdzić się w miejskim labiryncie i być może do tego zadania doskonale się nadaje. No i jeśli ktoś chciałby mieć komplet z telefonem, może sobie Evoke Urban Classic kupić. Yylko logo wypadałoby zmienić na bardziej owocowe…

Evoke Urban Classic. Fot. motofire.com
%d bloggers like this: