HJC wydaje nowy kask z motywem „Gwiezdnych Wojen”

Tym razem wielbicieli „Gwiezdnych Wojen” będą mogli założyć hełm Poe Damerona, czyli jednego z najlepszych pilotów Ruchu Oporo przeciwko Najwyższemu Porządkowi. Dameron pojawił się w ostatniej części gwiezdnej sagi pt. „Przebudzenie mocy”. W filmowego bohatera wcielił się Oscar Isaac.

Koreańska firma regularnie prezentuje niestandardowe kaski wzorowane na bohaterach z uniwersum Marvela. Na początku lipca pisaliśmy o wariantach dla fanów Spider-Mana i Iron Mana. Gwiezdne Wojny również trafiły już tapetę. Wielbiciele Imperium mogli podziwiać modele Kylo Ren i Boba Fett. Najnowszym modelem z tego uniwersum był dotychczas kask wzorowany na hełmie Luke’a Skywalkera.

IS-5 Poe. Fot. HJC

Kaski dla frakcji popierających Imperium bazowały na modelu RPHA-11, natomiast kask Luka Skywalkera to otwarta konstrukcja IS-5. Wybór tej skorupy ma oczywiście swoje uzasadnienie. Piloci X-Wingów, do których należy również młody Skywalker, mieli hełmy otwarte, stąd model IS-5 jako baza dla specjalnego kasku.

Oczywiście kask Damerona to także IS-5. Skorupa wykonana jest z zaawansowanej poliwęglanowej powłoki kompozytowej, posiada przyciemnianą na pomarańczowo, opuszczaną osłonę przeciwsłoneczną oraz wewnętrzny materiał SuperCool, który dobrze odprowadza wilgoć.

IS-5 Poe. Fot. HJC

Replika ma ślady wielu akcji bojowych pilota X-Winga oraz oznaczenia Ruchu Oporu (Resistance Starbird). IS-5 Poe pojawi się w USA w cenie 299,90 dolarów w rozmiarach od XS do XXL. W Europie kask będzie można nabyć za 299,90 euro. Premiera IS-5 Poe zaplanowana jest na grudzień.

%d bloggers like this: