Ten motocykl to czysty Matrix. Keanu Reeves prezentuje Arch Method 143

Wymarzony jednoślad Keanu Reevesa jest co raz bliżej wersji finalnej, o czym mogliśmy przekonać się podczas EICMA 2017. Neo pokochałby ten motocykl!

„Pewnego dnia już nas tu nie będzie, a jeśli możemy coś po sobie pozostawić, na czym nam zależy, powinniśmy to zrobić” – to motto Arch Motorcycles i myśl, która mogłaby znaleźć się wśród monologów Neo. Keanu Reeves ma wiele wspólnego ze swoimi filmowym bohaterem. Przede wszystkim to, że nie podąża utartymi ścieżkami, tylko stara się sam je wyznaczać.

Arch Method 143 . Fot. Arch Motorcycle

Arch Method 143 to pierwszy motocykl koncepcyjny Arch Motorcycle, firmy której Reeves jest współwłaścicielem. Maszyna wyposażona jest w nadwozie samonośne wykonane z włókna węglowego. Sercem układu jest V-twin o pojemności 2343 cm3. Masywny silnik S&S niewątpliwie produkuje absurdalne ilości momentu obrotowego, chociaż nie wiemy dokładnie ile, bo szczegółowe dane nie są jeszcze znane.

Przednie zawieszenie kontroluje Öhlins FGRT. Układ wydechowy zainspirowany został MotoGP i wykonany w całości z tytanu i włókna węglowego. Specjaliści z Arch są również twórcami niestandardowych kół. Zbiornik paliwa i siedzisko kierowcy płynnie łączą się ze sobą. Skóra niemal niezauważalnie zamienia się aluminium, z którego wykonany jest zbiornik paliwa. Koncepcja obejmuje także opatentowany projekt reflektorów oraz zaprojektowany przez Arch wyświetlacz.

Arch Method 143 . Fot. Arch Motorcycle

Aktualnie nie ma jeszcze mowy o detalach produkcji i cenach, ale wiadomo już, że powstanie zaledwie 23 takich maszyn dla klientów dysponujących grubym portfelem. Każdy z egzemplarzy Arch Method 143 będzie kosztował grubo powyżej 100 tys. dolarów.

%d bloggers like this: