Łódź nadal liderem zakorkowanych miast Europy. Zobacz ranking TomTom

TomTom Traffic Index to bardzo ciekawe narzędzie, które pozwala sprawdzić jak wiele czasu spędzamy w korkach. Pod koniec lutego bieżącego roku dowiedzieliśmy się z raportu TomTom, że najbardziej zakorkowanym miastem w Europie jest Łódź. Od tego czasu wiele się zmieniło, a aglomeracja łódzka wciąż jest liderem rankingu. Dodajmy, że lista jest na bieżąco aktualizowana w oparciu o dane uzyskane z urządzeń TomTom.

Foto: materiały prasowe

Najgorzej wciąż mają mieszkańcy Łodzi, którzy mogą spodziewać się wydłużenia czasu przejazdu średnio o 51%, a podczas wieczornych godzin szczytu nawet o 88% w porównaniu z sytuacją, gdy na drogach nie ma korków. Na drugim miejscu jest Bukareszt. Kierowcy w stolicy Węgier jadą dłużej o 50%, natomiast wieczorem aż 98%, czyli jeszcze dłużej niż w Łodzi.

Kolejne polskie miasta zajmują odpowiednio 17, 19 i 26 miejsce wśród najbardziej zakorkowanych aglomeracji w Europie. To Kraków, Warszawa i Wrocław. Ranking umożliwia selekcję danych w oparciu o wielkość miasta, kontynent, państwo, i wiele innych. Znajdziecie go pod tym adresem.

Oczywiście motocykliści radzą sobie w korkach znacznie lepiej niż właściciele samochodów, ale przecież również dla nas zatory ulic są uciążliwe. Niestety nie wygląda na to, żeby wkrótce wiele w tej materii miało się zmienić.

%d bloggers like this: