CB4 Interceptor to wizja przyszłości według Hondy

Wśród premier Hondy prezentowanych na targach EICMA w Mediolanie nie zabrakło wizji przyszłości, którą nazwano CB4 Interceptor. Jednocześnie to nawiązanie do przeszłości, bo nazwa “Interceptor” funkcjonowała już terminologii Hondy, jako określenie modeli sprzed niemal trzydziestu lat.

CB4 Interceptor Concept. Fot. Honda

Projekt w obecnej formie pojawiła się dwa lata temu na EICMA 2015, później już o nim nie słyszeliśmy. Honda powróciła do tego pomysłu, ale w mocno zmodyfikowanym wydaniu, za które odpowiedzialny jest Valerio Aiello, specjalista z działu badań i rozwoju we Włoszech.

CB4 Interceptor Concept. Fot. Honda

Wcześniejsza wersja oparta była na CBR650F, natomiast aktualny CB4 Incerceptor wydaje się pochodzić od CB1000R, co czyni go jeszcze bardzie atrakcyjnym. Oczywiście ta maszyna nie jest przeznaczona do produkcji w obecnej postaci. Wystarczy spojrzeć na wydech. Nie ma mowy, żeby podołał Euro 4. Z kolei w miejscu reflektora jest wentylator, który podobno zasila deskę rozdzielczą. Czemu nie?

CB4 Interceptor Concept. Fot. Honda

Podobnie jak dawne modele VF/VFR, CB4 Interceptor Concept używa jednostronnego wahacza i pięcioramiennych kół. Ładnie to wygląda, nowocześnie i nieco retro zarazem. Czy Honda rzeczywiście przyjmie kierunek projektowana, który zasygnalizowany został w CB4?

CB4 Interceptor Concept. Fot. Honda
%d bloggers like this: