Harley-Davidson prezentuje model Sport Glide 2018

Podczas targów EICMA w Mediolanie swoją nowość przedstawił również Harley-Davidson. Wersja na 2018 rok bazuje na jeszcze pachnącej nowością platformie Softail. Oznacza to, że na pokładzie umieszczono silnik Milwaukee-Eight 107. Zastosowano również sztywniejszą ramę i ulepszone zawieszenie – oba rozwiązania miały premierę w tym roku wraz z prezentacją nowej linii Softail i zamknięciem Dyna.

Sport Glide 2018. Fot. Harley-Davidson

Nazwa Sport Glide wskazuje zarówno na wydajność jak i aspekty turystyczne motocykla. Oznacza to, że mała owiewka i boczne kufry są w standardzie. Milwaukee-Eight 107 osiąga szczytowy moment obrotowy przy zaledwie 2750 obr./min ( 146 Nm). Mówiąc inaczej, Sport Glide 2018 powinien dysponować imponującą mocą i sportowym przyspieszeniem. To drugi aspekt maszyny, która przecież „sport” ma w nazwie.

Sport Glide 2018. Fot. Harley-Davidson

Inna rzecz, że ten motocykl po prostu nie ma takich predyspozycji, o czym świadczy fakt, że przednie zawieszenie osadzono w ramie pod kątem 30 stopni. W dynamicznej, sportowej jeździe nie pomoże też 18-calowe przednie koło, pojedyncza tarcza hamulcowa, a także wysunięte w przód dźwignie zmiany biegów i hamulca nożnego.

Sport Glide 2018. Fot. Harley-Davidson

Dla tych, którzy pogodzą się z tym, że Sport Glide najwięcej sportowych cech ma w nazwie, przewidziano przednią 5,5 calowa szybę w miejsce standardowej 1,5 cala. Poza tym Harley opracował też nowy system HoldFast Detachable, który umożliwia szybkie „ubranie” motocykla w akcesoria potrzebne na dłuższe trasy.

Harley-Davidson sugeruje jednak, abyśmy nie przekreślali bojowych walorów Sport Glide, bo po zdjęciu kufrów i owiewek motocykl zamienia się w rasowego cruisera.

Sport Glide 2018. Fot. Harley-Davidson

W standardzie jest jeszcze ABS, światła LED Dynamaker, port USB, nowe aluminiowe koła Mantis, a także bezkluczykowy system startu i alarm. Do wyboru będą trzy kolorki maszyny: Vivid Black, Twisted Cherry, Silver Fortune. Aktualnie Harley-Davidson nie zdradza jeszcze ceny motocykla.

%d bloggers like this: