Akcja serwisowa Suzuki. Chodzi o model UK110 sprzedawany w Polsce

Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o fakcie usterki w skuterach marki Suzuki UK110, wyprodukowanych w Indonezji.

Problem dotyczy nakrętki rozrusznika nożnego, która może być dokręcona niewłaściwym momentem. W czasie eksploatacji istnieje ryzyko, że nakrętka się poluzuje, co spowoduje hałaśliwą pracę układu napędowego. W ekstremalnych przypadkach układ przeniesienia napędu motocykla może przestać działać.

Suzuki UK110. Fot. materiały prasowe

Ponadto na skutek nieprawidłowego procesu lutowania wewnętrznych elementów stacyjki, w czasie jazdy może wystąpić zjawisko braku połączenia elektrycznego, co może doprowadzić do wyłączenia silnika. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 190 maszyn. Listę numerów VIN znajdziecie tutaj.

Producent powiadomi listownie wszystkich właścicieli jednośladów objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi, w celu wymiany nakrętki rozrusznika nożnego na nową a w sporadycznych przypadkach do wymiany wału korbowego oraz wymiany stacyjki na zmodyfikowaną.

 

Źródło: UOKiK

%d bloggers like this: