Koniec z przestępcami na skuterach w Londynie?

Angielscy stróże prawa wreszcie wracają do starych, sprawdzonych praktyk policyjnych w walce z przestępcami kradnącymi jednoślady i wykorzystującymi skutery do kolejnych przestępstw.

Nowa taktyka polega między innymi na użyciu zdalnie sterowanych kolczatek, w celu natychmiastowego zatrzymania bandziorów, oraz wprowadzeniu uzbrojonych policjantów na motocyklach BMW GS, którzy patrolują ulice Londynu.

Fot. visordown.com

Przypomnijmy, że przez kilka ostatnich lat londyńska policja jedynie publikowała kolejne, co raz bardziej alarmujące statystyki przestępczości dotyczące kradzież jednośladów i przestępstw z użyciem skuterów.

Sytuacji nie poprawiała na pewno taktyka łagodnego obchodzenia się z przestępcami, np. niezatrzymywania sprawców uciekających na skuterach, a jedynie podążania za nimi, co bardzo często kończyło się ucieczką podejrzanych wykorzystujących doskonałą znajomość miasta.

Fot. visordown.com

Zdecydowane działania policji przyniosły niemal natychmiastowy skutek. Liczba kradzieży motocykli i skuterów spadła w okresie od lipca do września bieżącego roku o 25%, natomiast liczba przestępstw z udziałem skuterów została obniżona o 24%. Są to oficjalne dane zaprezentowane przez policję.

Walka z przemocą stała się wreszcie faktem. Okazało się, że złagodzenie procedur było błędem. Chodzi również o zmianę percepcji niektórych przestępców, którym wydawało się, że są bezkarni, jeśli używają w swoim złodziejskim procederze skradzionych wcześniej jednośladów.

%d bloggers like this: