Śmigacz z Gwiezdnych Wojen na ulicach Nowego Jorku

Pamiętacie może elektrycznego Super 73, który powstał w Lithium Cycles? Twórcy tego nietypowego pojazdu wymyślili oryginalną akcje promocyjną. Otóż zamienili “73” w rasowy egzemplarz śmigacza z Gwiezdnych Wojen i wyruszyli nim na ulice Nowego Jorku. Zobaczcie jakie wrażenie zrobił Speeder Bike na nowojorczykach.

Fot. YouTube, Jesse

Oryginalny Speeder Bike to długi na 4,4 metra śmigacz umożliwiający szybki przemieszczanie się po dowolnym terenie. W uniwersum Gwiezdnych Wojen jednostka używana w formacjach patrolowych może rozpędzić się nawet do 500 kilometrów na godzinę. Super 73 nie jest, na szczęście dla pilotów z Lithium Cycles, aż tak szybki.

Minimalistyczny pojazd łączy sprawność terenowego roweru z konstrukcjami silnikowymi. Masa maszyny wynosi niecałe 30 kg. Na pokładzie umieszczono akumulator litowo-jonowy o mocy 1000 W. Pełne ładowanie trwa cztery godziny. Zasięg bolidu wynosi około 30 kilometrów.


Halloween Levitating Star Wars Speeder Costume. Źródło: YouTube, Jesse

Prosty wyświetlacz z podstawowymi parametrami sterowany jest za pomocą panelu przycisków umieszczonych obok prawej rękojeści. Standardowe wyposażenie obejmuje zapięcie rowerowe typu U-lock, uchwyt na bidon, otwieracz do butelek, port USB do zasilania telefonu komórkowego. Super 73 kosztuje 2 999 dol. (ok. 11 500 zł). Niestety wersja Star Wars nie będzie dostępna w handlu.

Super 73. Foto: Lithium Cycles
Super 73. Foto: Lithium Cycles
%d bloggers like this: