MV Agusta Dragstster 800 RC w limitowanej serii 350 sztuk

MV Agusta Dragster 800 jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych naked bike’ów na rynku. Włoscy mistrzowie skonstruowali coś jeszcze lepszego – limitowaną wersje RC w edycji 2018, niestety w ograniczonej serii.

MV Agusta Dragstster 800 RC Fot. Agusta

Zmiany wizualne to efekt pracy MV Agusta Reparto Corse, czyli oddziału wyścigowego włoskiej firmy. Motocykl zainspirowany jest modelem F4 RC, który obecnie konkuruje w World Superbike Championship.

Najważniejsze zmiany dotyczą mechaniki, ponieważ trzycylindrowy silnik musiał sprostać normom emisji spalin Euro4. Na przykład kolektory wydechowe wyposażono w nowy katalizator o średnicy 83×90 mm i przepustowości 400 cpsi. Większe tłumiki generują także mniejszy hałas, ale podobno wzmacniają przyjemny dźwięk rzędowego silnika.

MV Agusta Dragstster 800 RC Fot. Agusta

Głowice cylindrów uzyskały nowe prowadnice zaworów. Ulepszono pompę oleju i pompę wody, która jest o 30% wydajniejsza i zmodyfikowana w celu zmniejszenia tarcia. Poprawiono także efektywność i trwałość rozrusznika. Wszystko jest regulowane przez zmodyfikowany ECU, który ma nowe mapowania silników i 8-poziomowy system kontroli trakcji zoptymalizowany pod kątem poprawy wydajności.

Obecnie ma nie informacji o cenie modelu Dragstster 800 RC w wydaniu 2018, jednak powinniśmy spodziewać się kwoty powyżej 19 000 dolarów.

MV Agusta Dragstster 800 RC Fot. Agusta
%d bloggers like this: