Jak złapać złodzieja na jednośladzie? Można go oznaczyć farbką w spraju

Angielska policja testuje nowy system, który pomoże zidentyfikować przestępców na skuterach. Substancja, którą policjanci zamierzają znakować bandziorów, ma charakterystyczny kod chemiczny. Wystarczy, że przestępca zostanie spryskany odrobiną substancji, a będzie można go zidentyfikować po kodzie chemicznym nawet kilka miesięcy po zdarzeniu.

Fot. freeimageslive

Nowa broń ma pomóc londyńskiej policji, która zmaga się z plagą przestępstw dokonywanych głównie przez młodocianych sprawców posługujących się skuterami. Ponieważ strategia policji umożliwia jedynie bierny pościg, czyli taki, który nie niesie zagrożenia dla osób postronnych i samego bandziora, sprawcy często umykają funkcjonariuszom. Dzięki puszkom chemicznego spraju, przestępcy być może przestaną być bezkarni.

Niedawno opublikowane dane na temat przestępczości w Londynie wskazują na gigantyczny problem. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy 2017 r. w stolicy Anglii doszło do 8 922 przestępstw z udziałem sprawców na skuterach co oznacza 54 przypadki na dzień! Dla porównania, w 2016 roku było ich średnio 31 dziennie.

%d bloggers like this: