Nergal sprzedaje motocykl. Tanio nie jest…

Motocykl wyfasowała ekipa Game Over Cyclec, która znana jest z wielu projektów, między innymi „muzycznego” customa, którego części wyglądają jak instrumenty i sprzęt muzyczny. Motocykl dla Nergala nie wygląda tak łagodnie, zresztą nie mógł taki być, bo powstał w czasie, gdy lider zespołu Behemot pracował na płytą „The Satanist”.

Fot. Game Over Cyclec

Prace nad maszyną były cały czas konsultowane z Nergalem, dlatego motocykl jest przejawem kunsztu chłopaków z GOC, ale to przede wszystkim wizji artystycznej death metalowego wokalisty. Przednie zawieszenie dwukołowego monstrum nawiązuje do maski Nergala, na silniku znajduje się heksagram Thelemy, a logo zespołu – Feniks, trafił na zbiornik paliwa. Oczywiście symbole, którymi posługuje się Nergal, to tylko część większej całości.

Behemot Bike powstał po czterech miesiącach prac, większość elementów została wykonana ręcznie. Premiera maszyny odbyła się w połowie 2013 roku podczas Impact Festival, gdzie pojawiły się takie gwiazdy jak Rammstein i Korn.

Aby stać się właścicielem mrocznego motocykla Nergala, trzeba wyłożyć 290 tys. dolarów, czyli blisko milion złotych. Diablo wyśrubowana cena…

%d bloggers like this: