Akcja „Znicz 2017”. Wzmożone kontrole policji już się zaczęły

Tegoroczna akcja policji, która polega głównie na wzmożonych kontrolach prędkości i trzeźwości, rozpoczęła się nieco wcześniej, bo już w ostatni piątek 27 października. Potrwa długo, aż do 5 listopada. Poza aktywnością funkcjonariuszy na drogach, stróże porządku patrolują także okolice cmentarzy.

W okolicach nekropolii trzeba szczególnie zwiększyć uwagę, bo w okresie Święta Zmarłych zarządcy dróg zmieniają organizację ruchu, uruchamiają dodatkowe parkingi, wyznaczają tymczasowe strefy dla sprzedawców kwiatów i cmentarnych utensyliów.

Fot. freeimages.com

Mundurowi będą bezwzględni dla osób nieustępujących pierwszeństwa przejazdu i wyprzedzających w nieprawidłowych miejscach. Policja zwraca się również z apelem, aby w najbliższych dniach zwracać szczególną uwagę na znaki i nie jeździć na pamięć. Należy być także wyrozumiałym dla przyjezdnych kierowców, którzy odwiedzają groby bliskich.

W ubiegłym roku podczas akcji „Znicz” na drogach doszło do 534 wypadków, w których śmierć poniosło 49 osób, a 654 zostały ranne. Jeśli wybieracie w najbliższych dniach jazdę na motocyklu, bądźcie szczególnie ostrożni. Dodatkowym problemem może być nadciągający, arktyczny chłód, który na pewno będzie utrudniał jazdę i pogarszał warunki na drogach.

%d bloggers like this: